Φτωχαδάκια και λεφτάδες!

Πολωνία – Ισραήλ
Ισραήλ -2.5 @1.85 Stoiximan

Καλημέρα , δύσκολη μέρα χτες καθώς πέσαμε έξω στην πρόβλεψη για κλειστό ματς της Γερμανίας, αφού εκτός από την πρώτη περίοδο που πήγε χαμηλά οι άλλες τρεις κατέληξαν σε All Star Game.Βροχή τα τρίποντα, παρατάσεις , με λίγα λόγια κουβάς. Προχωράμε !

Σήμερα θα ασχοληθούμε με το ζευγάρι Πολωνία – Ισραήλ και συγκεκριμενα με την νίκη των δεύτερων. Οι Πολωνοί μετά την πρεμιέρα μοιάζουν να ξεφουσκώνουν καθώς πλην του Ponitka δεν έχουν δεύτερο που να σκοράρει με συνέπεια. Από την άλλη το Ισραήλ μετά το 2/2 σχεδόν εξασφάλισαν την πρόκριση στην επόμενη φάση, πράγμα που θα κλειδώσουν σήμερα με ενδεχόμενη νίκη τους. Ο Αβντίγια έχει βγει μπροστά και τους κουβαλάει με σημαντική βοήθεια από τους Blatt,Sorkin,Mekel και Coen, αφού έχουν πολύ μεγαλύτερο βάθος πάγκου από την Πολωνία.

To σημείο που προκύπτει από το ματς είναι η νίκη του Ισραήλ με χάντικαπ 2.5 πόντων σε απόδοση 1.85 στη Stoiximan.

Περιμένω ένα ματς με γρήγορο ρυθμό όπως μας δείχνει και το O/U που είναι στους 162.5 πόντους, πολλά τρίποντα εκατέρωθεν και ανταγωνιστικό παιχνίδι για ένα ημίχρονο. Μετά η διαφορά ποιότητας θα παίξει το ρόλο της και το Ισραήλ θα επικρατήσει.

Για περισσότερα σημεία καθώς και βέλτιστες αποδόσεις , αλλά και πολύ πολύ πολύ μπασκετοκουβέντα join στο Discord  https://discord.gg/kytz2bUb25

Ρώτησε για Αδριατική Λίγκα η Τουρκία, απειλεί με αποχώρηση από το Τουρνουά

Στις 8.15 μονάδες να νικήσει με 11-15 πόντους η αρμάδα του Ιτούδη τους Βρετανούς