Ράντζο στην γραμμή των 6.75 ο Sasha,δίνει και καμιά πάσα για τα μάτια του κόσμου

Olympiacos – Barcelona :
Sasha Vezenkov 2+ 3pt + 1+ Assist @1.95 Stoiximan

Καλημέρα, ο Dunn προχθές στο ημίχρονο είχε 5 πόντους με 2/8 σουτ, ξεκίνημα της τρίτης περιόδου βάζει 3/3 τρίποντα, φτάνει 14 πόντους στο 25′, η διαφορά εκτοξεύεται στους 20 πόντους, κάτι που είχε ως φυσικό επόμενο να ξαναμπεί στο 37′ για ένα λεπτό, και στο 38′ να αποσυρθεί με ένα ακόμα χαμένο σουτ,κρίμα να χάνεται έτσι. Τελείωσε με 5/12 σουτ.

Σήμερα θα μεταφερθούμε στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας για τον αγώνα του Ολυμπιακού απέναντι στην Barcelona για την 27η αγωνιστική της Euroleague.

Οι γηπεδούχοι πέρασαν μετά κόπων και βασάνων από το κλειστό της Καλλιθέας στην Ρόδο, κέρδισαν τον Κολοσσό με τρίποντο του Sasha Vezenkov στα τελευταία 6 δευτερόλεπτα, και σήμερα έρχονται στον αγώνα, προκειμένου να δώσουν απαντήσεις και για την κάκιστη εμφάνιση και ήττα στο Μιλάνο την Παρασκευή. Από την άλλη, η Barcelona ηττήθηκε εκτός έδρας από την Zaragoza για την Liga Endesa, και στρέφει το ενδιαφέρον της στο σημερινό ντέρμπι, ξερόντας ότι με νίκη μπορεί να προσπεράσει τον σημερινό της αντίπαλο στην βαθμολογία.

Το σημείο από τον αγώνα, είναι ένας συνδυασμός Betbuilder, 2+ 3pt και 1+ Assist του Sasha Vezenkov, σε απόδοση 1.95 στην Stoiximan.

Ο Βούλγαρος φόργουορντ, έχω αναφέρει πάμπολλες φορές ότι είναι από τους καλύτερους παίχτες της Euroleague αυτή την στιγμή, σκοράρει με μεγάλη ευχέρεια πίσω από την γραμμή των 6.75, αλλά και ενίοτε θα δώσει κάποια έξτρα πάσα για κάποιο εύκολα τελείωμα ή ελεύθερο σουτ συμπαίχτη του. Αναμένω να βρεθεί στο παρκέ κοντά 30 λεπτά και matchup του είναι ο Nikola Mirotic.

Στις 5 τελευταίες επίσημες αναμετρήσεις για την Euroleague, το Over του line, εχει επιβεβαιωθεί στις 3, απέναντι στην Anadolu Efes, την Alba Berlin και την Armani Milano. Έχοντας 4-3, 4-1 και 2-2.

Για περισσότερα σημεία καθημερινά καθώς και βέλτιστες γραμμές και αποδόσεις, join στο discord εδώ : https://discord.gg/kytz2bUb25

Μιας και ξεκίνησε η Euroleague και η Α1, μην χάσεις την ευκαιρία να βρεις περισσότερα σημεία στο VIP. Στείλε μου μήνυμα στο Discord ή στο Instagram στο παρακάτω προφίλ :