in , ,

Πρώτος μεγάλος τελικός

Fenerbahce – Anadolu Efes :
Nando Decolo Over 6.5 Rebounds+Assist @1.78 Stoiximan

Καλημέρα, αυτό που έγινε με την Okobo, πραγματικά δεν υπάρχει προηγούμενο. Μόλις μπήκε στον αγώνα, στο έβδομο λεπτό, σκόραρε τρίποντο στο δεύτερο αγωνιστικό του λεπτό, έκτοτε, έως το το ημίχρονο δεν πήρε άλλη προσπάθεια. Η διαφορά ήταν στους 20,αγωνίστηκε μόνο πέντε λεπτά στο τρίτο δεκάλεπτο, όπου αστόχησε σε μια προσπάθεια, και ξαναμπήκε 4 λεπτά πριν το τέλος, όπου πήρε μια ακόμα προσπάθεια σε λήξη επίθεσης, ένα λεπτό πριν το τέλος του αγώνα, αστόχησε, κ έμεινε στο 1. Έχει μέσο όρο, εκτελεσμένα τρίποντα στα Playoffs 6 ανά αγώνα. Άμα δεν θέλει, δεν θέλει με τίποτα έχουμε πει.

Σήμερα θα μεταφερθούμε στην Κωνσταντινούπολη για τον πρώτο αγώνα των τελικών του τουρκικού πρωταθλήματος, μεταξύ της Fenerbahce και της Anadolu Efes.

Η Fenerbahce, κέρδισε την Darussafaka με 3-1 στα ημιτελικά, προκρίθηκε στον τελικό, και θέλει να πάρει τον τίτλο και να επιστρέψει στην κορυφή, έτσι ώστε να κριθεί έστω επιτυχημένη σε ένα βαθμό η χρονιά, μετά την απώλεια του Κυπέλλου αλλά και τον αποκλεισμό από τα Playoffs της Euroleague. Από την άλλη η Anadolu Efes, δυσκολεύτηκε αρκετά απέναντι στην Galatasaray, αλλά κέρδισε την σειρά με 3-2, είδε τον Vasilije Micic να τραυματίζεται και να μην ξέρει καν αν θα επιστρέψει, και πάει στους τελικούς να υπερασπιστεί τον τίτλο της, και να κάνει το treble.

Το σημείο μας από τον αγώνα σήμερα, είναι ο συνδυασμός Rebounds+Assist του Nando Decolo, με line 6.5 και απόδοση 1.78 στην Stoiximan.

Ο Γάλλος γκαρντ, θεωρώ ειδικά τώρα με την απουσία του Guduric, θα έχει την μπάλα αρκετά στα χέρια του, δημιουργεί αλλά και μαζεύει όταν βρίσκεται στην αδύνατη πλευρά, και αναμένω να βρεθεί στο παρκέ κοντά στα 26 με 27 λεπτά. Matchup του ο Elija Bryant και ο Shane Larkin.

Στις 3 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων, τις οποίες αγωνίστηκε, το Over του line, έχει επιβεβαιωθεί σε 2, έχοντας 12 και 10. Στην μια χαμένη τελείωσε με 6.

Για περισσότερα σημεία καθημερινά καθώς και βέλτιστες γραμμές και αποδόσεις, join στο discord εδώ : https://discord.gg/kytz2bUb25

Παπαπέτρου πανηγυρίζει σαν ΑΜ, πάει χειρουργείο από διαφημιστική πινακίδα (pic)