Ο κρισιμότερος αγώνας της σειράς στο Μιλάνο

Armani Milano – Virtus Bologna :
Tornike Shengelia 5 Rebounds + Sergio Rodriguez 5 Assist @1.78 Stoiximan

Αυτό που γίνεται αυτό τον μήνα δεν έχει προηγούμενο. Ο Sasha χθες τελείωσε με 22 στατ, με line 22.5, έχοντας 14 στο ημίχρονο, χαμένη βολή κ χαμένο layup στην τρίτη περίοδο, παρόλα αυτά είχε 21 στο τέλος της τρίτης, και σε 7 λεπτά στην τέταρτη μάζεψε 1 ριμπάουντ, και έχασε 2 σουτ από τα 2 μέτρα,χαμένο πάλι για μισό στατ. Ο McKissic, είχε 5 πόντους σε 9 λεπτά, και στην δεύτερη περίοδο τραυματίστηκε μόνος γλιστρώντας σε προσπάθεια για κάρφωμα, και δεν ξαναμπήκε στον αγώνα, μιας και κούτσαινε. Δεν ξέρω τι γίνεται, δεν μπορώ πραγματικά να το εξηγήσω, δεν μας θέλει καθόλου,μα καθόλου.

Σήμερα θα μεταφερθούμε στο Μιλάνο, για τον τρίτο αγώνα των ιταλικών τελικών, μεταξύ της Virtus Bologna και της Armani Milano.

Η Virtus έδωσε μια απάντηση στον δεύτερο αγώνα, και έφτασε στην νίκη πραγματοποιώντας, μια πολύ καλή τέταρτη περίοδο, στα καίρια σημεία έπαιξε άμυνα, και ισοφάρισε την σειρά σε 1-1. Από την άλλη η Armani, μετά την νίκη της και το break στον πρώτο αγώνα, έμεινε κοντά έως το τέλος του δεύτερου αγώνα, και κάποια λάθη σε κρίσιμα σημεία κόστισαν την νίκη. Τώρα καλείται να υπερασπιστεί την έδρα της και να κρατήσει το πλεονέκτημα που ανέκτησε στην σειρά.

Το σημείο μας σήμερα, είναι ένας συνδυασμός Betbuilder, 5 Rebounds του Tornike Shengelia και 5 Assist του Sergio Rodriguez, σε απόδοση 1.78 στην Stoiximan.

Ο Γεωργιανός φόργουορντ, ήρθε τον Φλεβάρη στην ομάδα, και έκτοτε έχει συμβάλει τα μέγιστα στην κατάκτηση του Eurocup αλλά και στα ντέρμπι των Playoffs , και αναμένω να βρεθεί στο παρκέ κοντά στα 29 λεπτά. Ο Ισπανός γκαρντ από την άλλη, είναι όλη η δημιουργία της Armani, έχει την μπάλα αρκετά στα χέρια του και αναμένω να μείνει στο παρκέ περίπου 27 με 28 λεπτά.

Στις 2 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων, που έχουν αγωνιστεί και οι δύο αθλητές, το Over του line, έχει επιβεβαιωθεί και τις 2, έχοντας 7-7 και 8-7.

Για περισσότερα σημεία καθημερινά καθώς και βέλτιστες γραμμές και αποδόσεις, join στο discord εδώ : https://discord.gg/kytz2bUb25

Πιο γρήγορα από την σκιά του πασάρει απόψε ο Σλούκας, γεμάτος περηφάνια ο Ιωάννου

Mην μας ραγίζεις την καρδιά Έστερ: Την γυναικάρα του Πρακτορείου έριξε ο Βινίσιους