Μία νίκη μακρυά από το Final Four

AS Monaco – Olympiacos :
Sasha Vezenkov 12 Points + 5 Rebounds @1.88 Stoiximan

Καλημέρα, χθες με αυτό που έγινε στην Κωνσταντινούπολη σπάσαμε κάθε ρεκόρ, σημείου που δεν βγήκε. Ο Moerman είχε 4 ριμπάουντ στα πρώτα 7 αγωνιστικά λεπτά και στα υπόλοιπα 24 δεν μάζεψε κανένα. Πήραν 5 μέσα από τα χέρια του, είτε οι συμπαίχτες του καταλάθος τα έδιωξαν νομίζοντας πως ήταν αντίπαλος, είτε ο αντίπαλος προσπάθησε κάποιο τιπ προς δικό του όφελος. Έχω ξαναπεί αρκετές φορές, θέλει και λίγο τύχη. Ο Micic μας πλήρωσε πάντως με τον Combo του ξανά.

Σήμερα, θα μεταφερθούμε ξανά στο πριγκιπάτο του Μονακό, για τον αγώνα της ομώνυμης ομάδας απέναντι στον Olympiaco για τον τέταρτο αγώνα της σειράς των Playoffs της Euroleague.

Η Monaco έχασε προχθές, παρότι ήταν κοντά στο θαύμα, ανέτρεψε μια διαφορά 13 πόντων, αλλά δεν τα κατάφερε στο τέλος, και τώρα καλείται να κάνει τουλάχιστον το 2-2 και να οδηγήσει την σειρά σε πέμπτο ματς. Από την άλλη ο Olympiacos, παίζοντας τρομερή άμυνα, βραχυκύκλωσε τον James, και σε συνδυασμό με σωστές επιλογές στην επίθεση, πήγε το σκορ ψηλά, και ανέκτησε πίσω το πλεονέκτημα έδρας, και ξέρει και ο ίδιος ότι, δεν χρειάζεται να γυρίσει η σειρά στον Πειραιά, μπορεί να την τελειώσει στο Μονακό.

Το σημείο μας από τον αγώνα αυτό, είναι ένας συνδυασμός MatchCombo, 12 Points + 5 Rebounds του Sasha Vezenkov με απόδοση 1.88 στην Stoiximan.

O φόργουορντ του Ολυμπιακού, παραμένει για μένα ο καλύτερος παίχτης του Ολυμπιακού από πέρυσι, και σε κάθε δύσκολο αγώνα που δίνει η ομάδα, είναι εκεί, κάνει step up, και βοηθά εκατέρωθεν, σε άμυνα και επίθεση. Αναμένω να βρεθεί στο παρκέ περίπου 30 λεπτά και matchup του είναι ο Will Thomas και ο Dwayne Bacon κατά συνθήκη.

Στους 5 τελευταίους αγώνες σε Euroleague και Α1, το Over του line έχει επιβεβαιωθεί σε 3, απέναντι σε Παναθηναϊκό, Λάρισα και Monaco. Στον ένα αγώνα με την Monaco, είχε 14 Points και 4 Rebound.

Για περισσότερα σημεία καθημερινά καθώς και βέλτιστες γραμμές και αποδόσεις, join στο discord εδώ : https://discord.gg/kytz2bUb25

League of the Day: Καθαρίζει η Βέρντερ

Ο Ολυμπιακός πάει φάιναλ φορ από σήμερα εμείς πάμε ταμείο (λέμε τώρα)