in , ,

Ματς χωρίς αύριο στο Μαυροβούνιο,θυμάται τα νιάτα του ο Τζόουνς και βάζει 15άρα

Buducnost – Ulm :
Marvin Jones 10+ Points @1.82 Stoiximan

Καλησπέρα, ο Pierre την Παρασκευή είχε 10 stat στο ημίχρονο, 12 στο 28′ όπου τραυματίστηκε και έμεινε εκτός αγώνα και γενικώς θα λείψει κοντά στις τρεις εβδομάδες, το έχω ξαναπεί, θέλει και λίγο τύχη, τουλάχιστον μας πλήρωσε ο Peters.

Αύριο θα μεταφερθούμε στην Μαυροβούνιο για τον αγώνα της Buducnost απέναντι στην Ulm για την 16η αγωνιστική του δεύτερου ομίλου στο Eurocup.

Οι γηπεδούχοι ηττήθηκαν με το μπάζερ κάρφωμα του Gallinat, έμπλεξαν για τα καλά πλέον και με τρεις αγώνες να μένουν, θέλουν οπωσδήποτε την νίκη για να πλησιάσουν την πρώτη εξάδα ξανά. Από την άλλη, η Ulm πάρα την ήττα της από την Cluj, βρίσκεται στην τέταρτη θέση και θέλει ένα θετικό αποτέλεσμα στους επόμενους τρεις αγώνες για να βρεθεί στα Playoffs.

Το σημείο από τον αγώνα, είναι οι 10+ Points του Marvin Jones, με απόδοση 1.82 στην Stoiximan.

Ο Αμερικανός σέντερ, γνώριμος και από το πέρασμα του στον ΠΑΟΚ πριν δύο χρόνια, το τελευταίο μήνα έχει ρόλο βασικού στην ομάδα του, και σε έναν τέτοιο αγώνα, αναμένω να βρεθεί στο παρκέ κοντά στα 27 λεπτά. Matchup του ο Trevion Williams.

Στην προηγούμενη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων για φέτος κατέγραψε 9, σε 21 λεπτά όμως και λόγω της διαφοράς που πήρε η Ulm που είχε επικρατήσει 84-67.

Για περισσότερα σημεία καθημερινά καθώς και βέλτιστες γραμμές και αποδόσεις, join στο discord εδώ : https://discord.gg/kytz2bUb25 και subscribe στο κανάλι της Tsilibet στο Youtube.