Le Capitaine de Madrid !

Zalgiris – Real Madrid :
Thomas Heurtel Over 15.5 Points+Assist @1.82 Stoiximan

Καλησπέρα, μετά και το ταμείο του Motiejunas νωρίς στην τρίτη περίοδο προχθές, σήμερα έχουμε έξι ματς για την Euroleague και θα ξεκινήσουμε από αυτό του Κάουνας, ανάμεσα στην Zalgiris και την Real Madrid!

Η Real μετά την ήττα στον τελικό του Copa Del Rey, από την Barcelona, ακόμα μια φορά φέτος, ψάχνει απαντήσεις σήμερα, απέναντι στην αρμάδα του coach Zdovc! Αντίθετα, οι πρωταθλητές Λιθουανίας, στέφθηκαν ξανά κυπελλούχοι επίσης, κερδίζοντας εύκολα στον τελικό την Lietkabelis του Παναγιώτη Καλαιτζάκη με τελικό σκορ 91 – 66.

Σήμερα λοιπόν ένα σημείο που έχω ξεχωρίσει από τον αγώνα αυτόν, είναι ο συνδυασμός Points+Assist του Thomas Heurtel με το line στο 15.5 και απόδοση 1.82 στην Stoiximan.

O Pablo Laso φέτος, έχει καταφέρει να αναγεννήσει τον Γάλλο Guard δίνοντας του αρκετό χρόνο συμμετοχής, ως βασικό Playmaker της ομάδας, με μέσο όρο, κοντά στα 20 λεπτά φέτος. Αναμένω λοιπόν χρόνο συμμετοχής περίπου στα 21 με 22 λεπτά. Αντίπαλοι του σήμερα ο δαιμόνιος Luka Lecavicius, αλλά και ο Mantas Kalnietis.

Στον πρώτο αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων, είδαμε την Zalgiris παρότι είχε 3 σημαντικές απουσίες στην Μαδρίτη, το πάλεψε στα ίσα, έως το 35ο λεπτό, με την διαφορά στους 5 πόντους, αλλά κάπου εκεί η Real με ένα 7-2 σερί τελείωσε το ματς.

Στον αγώνα εκείνο λοιπόν, ο Thoma είχε σημειώσει 12 Points, 5 Assist. Γενικά το Over του line έχει επαληθευτεί σε 6 από τα τελευταία 10 ματς στην Euroleague, απέναντι σε Baskonia, Maccabi, Barcelona, Alba Berlin, Monaco και Olympiaco. (21, 20,16, 24, 19, 23) . Εντός Ισπανίας και προσφατα στο Copa Del Rey είχαμε 2 στα 3 Over απέναντι σε Breogan, Tenerife ( 22, 19).

Για περισσότερα σημεία καθημερινά καθώς και βέλτιστες γραμμές και αποδόσεις, join στο discord εδώ : https://discord.gg/kytz2bUb25

EL Πέμπτης: Αρχίζει να θυμίζει Μπαρτσελόνα