Καλό ματσάκι του Μοτεγιούνας οδηγεί την Μονακό επιτέλους στο πρώτο πρωτάθλημα της ιστορίας της

Metropolitans 92 – Monaco :
Donatas Motiejunas Over 13.5 Points+Rebounds @1.98 Stoiximan

Καλημέρα, ο Exum προχθές είχε 12 στατ στο 28′, πηγαίνει στον πάγκο με 4 φάουλ στο 30′ ,και παρότι ο Madar τα έκανε μαντάρα στην τέταρτη περίοδο με 3 λάθη και 2 airball, και επέτρεψε στον Ερυθρό να μειώσει μέχρι και στους τέσσερις πόντους, ο Obradovic συνέχισε να τον έχει μέσα. Ο Exum μπήκε 30 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, μήπως και γίνει κάποιο φάουλ για να πάει στις βολές στην προσπάθεια του Ερυθρού να μειώσει, κάτι που δεν έγινε, Punter και Lessort πήγαν στις βολές και κάπως έτσι χάθηκε το σημείο. ‘Οτι και να ευχηθώ, είναι λίγο. Τουλάχιστον χθες ο Hawley μας πλήρωσε από το πρώτο ημίχρονο και τελείωσε με 26 στατ.

Σήμερα θα μεταφερθούμε στην Γαλλία για τον τρίτο αγώνα της Metropolitans 92 απέναντι στην Monaco για τους τελικούς της LNB Pro A.

Οι γηπεδούχοι ηττήθηκαν και στον δεύτερο αγώνα με 7 πόντους και πλέον ξέρουν ότι πρέπει τουλάχιστον να κερδίσουν σήμερα, να οδηγήσουν την σειρά σε τέταρτο παιχνίδι. Από την άλλη, η Monaco δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα να κάνει το 2-0 και βρίσκεται μία νίκη μακρυά από το πρώτο πρωτάθλημα της ιστορίας της.

Το σημείο από τον αγώνα, είναι ο συνδυασμός Points+Rebounds του Donatas Motiejunas, με line 13.5 και απόδοση 1.98 στην Stoiximan.

Ο Λιθουανός σέντερ, βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση το τελευταίο διάστημα, σκοράρει αρκετά από το ποστ, αλλά και κάποια midway σουτάκια, μαζεύει επίσης στην άμυνα και αναμένω να βρεθεί στο παρκέ κοντά στα 22 λεπτά. Matchup του ο Victor Wembanyama.

Στις 5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων για φέτος, το Over του line, έχει επιβεβαιωθεί στις 3, έχοντας 19, 20 και 16.

ια περισσότερα σημεία καθημερινά καθώς και βέλτιστες γραμμές και αποδόσεις, join στο discord εδώ : https://discord.gg/kytz2bUb25