Για την δεύτερη νίκη στον όμιλο μετά το ντέρμπι

Γαλλία – Ουγγαρία :
Thomas Heurtel 5 Assist + Evan Fournier 2 3pt @1.90 Stoiximan

Καλημέρα, 1/2 σημεία χθες, με τον Perry και τον Dubljevic να μας πληρώνουν από την τρίτη περίοδο, αλλά αυτό που έγινε με τον Lukashov, δεν έχει προηγούμενο. Ο βασικός playmaker της Ουκρανίας, δεν ξεκίνησε χθες, μπήκε στο 8′,εως το 16′ έκανε 6 Rebounds+Assist, πήγε στον πάγκο με την διαφορά στους 2, το ματς έφτασε και στους 12, και για τα επόμενα 24 λεπτά, δεν ξαναμπήκε στον αγώνα ποτέ, όπου κέρδισαν με ένα τυχερό σουτ 4 δευτερόλεπτα πριν το τέλος. Δεν ξέρω τι να πω πραγματικά, να χάνεται σημείο έτσι, δεν ξέρω αλήθεια, προχωράμε.

Σήμερα θα πάμε στην Κολωνία, για τον τρίτο αγώνα του δεύτερου ομίλου, μεταξύ της Γαλλίας και της Ουγγαρίας.

Οι Γάλλοι παρότι βρέθηκαν να χάνουν και με 14 πόντους διαφορά στην αρχή, κατάφεραν να πλησιάσουν ξανά, να μείνουν κοντά, και η μπίλια να κάτσει σε αυτούς, με τους Λιθουανούς, να γνωρίζουν δεύτερη ήττα στο τέλος στις λεπτομέρειες. Από την άλλη, οι Ούγγροι, όπως ήταν αναμενόμενο, ηττήθηκαν από την Σλοβενία, ξέρουν πως πλέον τα πράγματα για την πρόκριση έχουν δυσκολέψει πάρα πολύ, και θα χρειαστούν κάποιες μεγάλες νίκες, για να εξαντλήσουν τις οποίες λίγες πιθανότητες μπορεί να βρουν.

Το σημείο μας από τον αγώνα σήμερα, είναι ένας συνδυασμός Betbuilder, 5 Assist του Thoma Heurtel και 2 3pt του Evan Fournier σε απόδοση 1.90 στην Stoiximan.

Ο Γάλλος γκαρντ, μετά από ένα κακό παιχνίδι χθες, και τα λίγα λεπτά συμμετοχής του, αναμένω σήμερα να παίξει παραπάνω και να δημιουργήσει περισσότερο. Ο Fournier από την άλλη, μετά από ένα καταπληκτικό παιχνίδι απέναντι στην Λιθουανία, τελειώνοντας με 27 πόντους, βρίσκεται σε καλή κατάσταση και αναμένω βρεθεί στο παρκέ κοντά στα 23 με 24 λεπτά, εξίσου όπως ο Heurtel.

Στις 2 αναμετρήσεις στο Ευρώμπάσκετ έως τώρα, το Over του line έχει επιβεβαιωθεί σε 1, έχοντας 8-2. Στον χαμένο αγώνα χθες, τελείωσαν με 3-4.

Για περισσότερα σημεία καθημερινά καθώς και βέλτιστες γραμμές και αποδόσεις, join στο discord εδώ : https://discord.gg/kytz2bUb25

Μιας και σιγά σιγά πλησιάζουμε και στην έναρξη του NFL, αλλά και μετέπειτα στην έναρξη της Euroleague και της Α1, μην χάσεις την ευκαιρία να βρεις περισσότερα σημεία στο VIP. Στείλε μου μήνυμα στο Discord ή στο Instagram στο παρακάτω προφίλ :