Αγώνας με φόντο την οχτάδα στην Γαλλία

Limoges – Gravelines :
JaJuan Johnson Over 14.5 Points @1.80 Stoiximan

Καλημέρα, o Giedraitis χθες αγωνίστηκε 35 λεπτά, τελείωσε τον αγώνα με 7 πόντους έχοντας 2/6 δίποντα, 0/4 τρίποντα, 3/4 βολές, 18 ριμπάουντ και 6 ασσίστ. Έχασε 2 layup από κάτω μόνος, 2 τρίποντα του μπήκαν και βγήκαν,όπως και δεν του δόθηκε ένα φάουλ στην παράταση στην baseline όπου λόγω των ομαδικών θα σούταρε βολές. Άμα δεν θέλει,δεν θέλει με τίποτα,period.

Σήμερα θα μεταφερθούμε στην κεντροδυτική Γαλλία για τον αγώνα της Limoges απέναντι στην Gravelines για την 19η αγωνιστική της LNB Pro A.

Οι γηπεδούχοι μετά την συντριβή τους από την Galatasaray στην πρεμιέρα του δεύτερου γύρου στο BCL, στρέφουν την προσοχή τους στον σημερινό αγώνα όπου θέλουν την νίκη εντός έδρας για να παραμείνουν στις ομάδες που θα διεκδικήσουν έως το τέλος μια θέση στα Playoffs του πρωταθλήματος. Από την άλλη, η Gravelines, μετά την μεγάλη της νίκη απέναντι στην Bourge-En-Bresse εντός έδρας, βελτίωσε το ρεκόρ της σε 8-10, βρίσκεται δύο νίκες μακρυά από την ζώνη του υποβιβασμού αλλά και από την οχτάδα, και σίγουρα θέλει να κερδίσει τον αγώνα, για να ισοβαθμήσει με την σημερινή της αντίπαλο.

Το σημείο από τον αγώνα, είναι οι Points του JaJuan Johnson, με line 14.5 και απόδοση 1.80 στην Stoiximan.

Ο Αμερικανός φόργουορντ, μετά την φυγή του DJ Seeley για την Bayern ξανά, έχει αναλάβει τα επιθετικά καθήκοντα της ομάδας, παίρνει αρκετές προσπάθειες ανά αγώνα και είναι άκρως αποτελεσματικός, και αναμένω να βρεθεί στο παρκέ κοντά στα 28 λεπτά. Matchup του ο Wilfried Yeguete.

Στις 5 τελευταίες αναμετρήσεις για την LNB Pro A, το Over του line, έχει επιβεβαιωθεί και στις 5, απέναντι στην Fos-sur-Mer, την Paris, την Portel, την Nancy και την Bourge-En-Bresse. Έχοντας 16, 20, 18, 16 και 19.

Για περισσότερα σημεία καθημερινά καθώς και βέλτιστες γραμμές και αποδόσεις, join στο discord εδώ : https://discord.gg/kytz2bUb25

Μιας και ξεκίνησε το NFL, η Euroleague και η Α1, μην χάσεις την ευκαιρία να βρεις περισσότερα σημεία στο VIP. Στείλε μου μήνυμα στο Discord ή στο Instagram στο παρακάτω προφίλ :