Τα Tips του Σαββάτου

Για τα δύσκολα είμαστε εδώ

Τα αδέρφια μας από το BetFellas.gr  διαλέγουν και παρουσιάζουν κάθε μέρα τα πιο ζουμερά ματς από την Ακτινογραφία Κουπονιού.

***Επιστροφή στα 1/2 χτες, τίμια η Γαλλία Β, 3 πέναλτι πήρε η Σταλ κόντρα στον Ολυμπιακό της Πολωνίας, Λέγκια, για να χάσουμε. Πέντε επιλογές, όπως κάθε Σάββατο, μερικές ζόρικες κόντρες, αλλά για τα δύσκολα είμαστε εδώ.

(14:00) ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ – ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ (Betol)

Θετικός ο βαθμός στο “Στάδιο του Λονδίνου” για την Κρίσταλ Πάλας (1-1 Γουέστ Χαμ), προηγήθηκε με τον Μπεντέκε, ισοφαρίστηκε στο 55’, ο Βέλγος κοκκινίστηκε στο 70’, κράτησε σχετικά εύκολα (9-8 σουτ, 5-3 κόρνερ, 52-48% κατοχή). Νίκη στα σημεία για τη Λίβερπουλ (8-4-1, 1-4-1 εκτός) στο ντέρμπι κορυφής με την Τότεναμ (2-1), το πήρε με γκολ από κόρνερ στο 90’, δικαιότερο αποτέλεσμα η ισοπαλία (17-8 σουτ, 7-4 κόρνερ, 76-24% κατοχή). Πάντα γεμάτο το απουσιολόγιο της, Τιάγκο, Γκόμεζ, Φαν Ντάικ, Μίλνερ, Σακίρι, Ζότα εκτός, επιστρέφει πιθανοτατα ο στόπερ Μάτιπ.

Για κόντρα είναι σε κάθε αγώνα της η Λίβερπουλ το τελευταίο δίμηνο, όποτε κερδίζει το κανει στο όριο και με ατομικά ξεσπάσματα. Κεφάτη η Πάλας, βελτιωμένη επιθετικά με την παγίωση του Εζέ στο αρχικό σχήμα, θα της δημιουργήσει προβλήματα. Μοναδικός ανασταλτικός παράγοντας για τον +1,25 ασιατικό άσο (1,75) η καλή παράδοση των “κόκκινων” στο “Σέλχαρστ Παρκ” (5 σερί διπλά), αλλά κερδίζει και σε ήττα των γηπεδούχων στο γκολ, 1,70 το Goal/Goal, επίσης στο τραπέζι.

Ακολουθήστε μας σε FacebookΤwitter και Telegram για να φτάνει έγκαιρα στην οθόνη σας κάθε νέο άρθρο & free pick μας.

Πρεμιερλιγκούλα: Κερδίζει και σε ήττα

(15:00) ΜΠΡΕΣΙΑ – ΡΕΤΖΙΑΝΑ (1926)

Η Μπρέσια φαίνεται να έχει ξυπνήσει για τα καλά, μετά την αλλαγή τεχνικού μετράει τρία θετικά αποτελέσματα σε ζόρικα ματς και σιγά-σιγά αρχίζει να παίζει σύμφωνα με τις υψηλές δυνατότητες του ρόστερ της. Στο 1-1 με την  Πορντενόνε έδειχνε ότι πιθανότατα θα πάρει το διπλό, όμως η κόκκινη που δέχθηκε στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου την περιόρισε στην ισοπαλία. Η Ρετζιάνα μετά από δύο σερί νίκες ηττήθηκε με 1-2 από τη Φροζινόνε σε ένα σχετικά μοιρασμένο ματς. Το 70% της απόδοσης που έπιασε στα τελευταία ματς αρκεί για την Μπρέσια για να πάρει αυτό το ματς. Άσος στο 1,83, απέναντι σε μια Ρετζιάνα που είναι φιλότιμη μεν, έχει ταβάνι δε.

Ούνοι: Ντέρμπι κορυφής

(17:00) ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ – ΜΑΝ. ΣΙΤΙ (Betol)

Πήρε το μίνιμουμ (1-1) που άξιζε στο “Έμιρεϊτς” η Σαουθάμπτον, θα μπορούσε τη νίκη, καρδιοχτύπησε με δοκάρι της Άρσεναλ στο τέλος (9-13 σουτ, 2-7 κόρνερ, 35-65% κατοχή). Είχε και εκείνη ένα, αγωνίστηκε με παίχτη παραπάνω για 40 λεπτά. 7-3-1 στα τελευταία 11, 4-0-2 εντός, οι ήττες από Τότεναμ και Γιουνάιτεντ. Απίστευτο το πρόβλημα της Σίτι στο γκολ, παρότι προηγήθηκε δεν μπόρεσε να κερδίσει ούτε τη Γουέστ Μπρομ (1-1, 26-5 σουτ, 13-2 κόρνερ, 77-23% κατοχή), 9/10 under 2,5 πλέον στα τελευταία ματς πρωταθλήματος! Δεν μπορούν οι Ζεζούς και οι Στέρλινγκ, 15 λεπτά έπαιξε ο Αγουέρο και ξανατραυματίστηκε, δεν είναι σε θέση να βγάλει 90λεπτο. 2-3-1 ρεκόρ εκτός, συνεχίζουν οι ενδείξεις παρακμής, πρέπει να συνέλθει άμεσα αν θέλει να προλάβει τη μάχη του τίτλου.

Ψιλοαναγκαστική η κόντρα (+1,25ΑΗ στο 1,85+) και εδώ, το άτι η Σαουθάμπτον απαιτεί στήριξη. Θα πάμε και με το αμφίσκορο (1,70) παρά την κόμπλα της Σίτι στο γκολ, οι “Άγιοι” είναι εξαιρετικά παραγωγικοί, η ομάδα του Πεπ σε βαθμολογικά ζόρια.

Σπαγγετερίες: Κεφαλαιοποιεί την ανωτερότητα της

(19:30) ΕΒΕΡΤΟΝ – ΑΡΣΕΝΑΛ (Betol)

Εξαιρετικά συμπαγής σε δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι κόντρα σε δυνατό αντίπαλο η Έβερτον (7-2-4, 3-1-2 εντός), δεν επέτρεψε στη Λέστερ να βρει χώρους, άνετο 0-2 με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (14-11 σουτ, 4-6 κόρνερ, 61-39% κατοχή). Δουλεύει εξαίσια η τετράδα πίσω με τους Γκόντφρεϊ/Χόλγκεϊτ στις πτέρυγες, ο δεύτερος μάλιστα βρήκε και δίχτυα. Τσίμπησε τον πόντο η Άρσεναλ στην υποδοχή της Σαουθάμπτον (1-1), ήταν και το μαξ που άξιζε, ακόμα ένα ματς που τελείωσε με παίχτη λιγότερο (Γκάμπριελ), στο τέλος είχε δοκάρι για να το κλέψει (9-13 σουτ, 2-7 κόρνερ, 35-65% κατοχή). Πάντα γκρίνια από τους οπαδούς για παίχτες και Αρτέτα, 2-1-3 ρεκόρ εκτός με 4/6 under 2,5 και 5/6 No Goal.

Δεν θα αλλάξει λογικά τη συνταγή ο Αντσελότι, ίσως βάλει τον μπακ Κόλμαν για να έχει περισσότερα ανεβάσματα από τα δεξιά, γενικά όμως θα πάει προσεκτικά περιμένοντας από την Άρσεναλ να κάνει το λάθος. Με το σταγονόμετρο οι φάσεις για τους “κανονιέρηδες”, στο 1,83 ο άσος Draw No Bet, για τους περισσότερο μερακλήδες υπάρχει και ο συνδυασμός του με το under, 3,00 η μέση απόδοση των σκορ 1-0/2-0/2-1/(1-1).

Ιθπανία: Ξανά κόντρα στη Σοσιεδάδ

(22:00) ΣΕΒΙΛΛΗ – ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ (Bilbo)

Χάρη σε ένα αυτογκόλ στο 83’, η Σεβίλλη έφυγε με τους τρεις βαθμούς από την έδρα της Χετάφε (0-1) σε ένα ματς που δεν έκανε σουτ εντός εστίας! Μέτρια εμφάνιση, στο τέλος πάντως το έψαξε αρκετά το γκολ και, έστω με τύχη, δικαιώθηκε. Τέταρτη νίκη σε πέντε ματς για το σύνολο του Λοπετέγκι που ανεβαίνει, είναι μεν 6ο αλλά έχει και δύο ματς λιγότερα. Χαλαρά στο κύπελλο, 0-3 με ανάμικτη ενδεκάδα κόντρα σε ομάδα τέταρτης κατηγορίας. Μεγάλης σημασίας τρίποντο πανηγύρισε και η Βαγιαδολίδ, αν και συνολικά μάλλον ήταν ένα κλικ χειρότερη από την Οσασούνα πήρε το εξάποντο με 3-2 και βγήκε ύστερα από καιρό από την επικίνδυνη ζώνη. 3-1-1 στα πέντε τελευταία, σίγουρα δεν ενθουσιάζει με την εικόνα της αλλά σαφώς δείχνει πως έχει σφυγμό. Άνετο 0-5 στο κύπελλο κόντρα σε ομάδα τέταρτης κατηγορίας. Σε αγωνιστική άνοδο η Σεβίλλη, θέλει να μπει στην τετράδα και για να το κάνει γνωρίζει πως πρέπει να παίρνει παιχνίδια σαν και το εντός έδρας με τη Βαγιαδολίδ, καλή περίπτωση το 2,00 που βρίσκουμε στο 1 & under 3,5 (Young Guns), η εμβόλιμη που ακολουθεί είναι έξτρα κίνητρο για ένα όσο το δυνατόν πιο σβηστό ματς.

Για τα υπόλοιπα ματς από τα σημαντικότερα πρωταθλήματα του σημερινού προγράμματος μπείτε στην Ακτινογραφία Κουπονιού.

ΤSILI ANALYSIS: Είναι καλή η φετινή Λεβερκούζεν ή θα αποδειχθεί πάλι Νεβερκούπεν;