in ,

Τα Tips του Σαββάτου

Δεν ξέρουν τι θα πει ρεπό

Τα αδέρφια μας από το BetFellas.gr   διαλέγουν και παρουσιάζουν κάθε μέρα στη μια (ολογράφως 13:00) τα πιο ζουμερά ματς για στοίχημα από την Ακτινογραφία Κουπονιού.

Στη θεωρία μείναμε με το 1/3 της Πέμπτης, η Ουρουγουάη έκανε το χρέος της όμως η Ιταλία κατάφερε να χάσει σε ματς που είχε 32 τελικές και 16 κόρνερ, ενώ το Εκουαδόρ κατάφερε να φάει τρίμπαλο από την αδιάφορη Παραγουάη που δεν είχε σκοράρει στα προηγούμενα επτά. Ψόφιο το σημερινό πρόγραμμα όμως οι αγγλιδούλες δεν γνωρίζουν τι θα πει ρεπό.

(17:00) ΑΚΡΙΝΓΚΤΟΝ – ΤΖΙΛΙΓΧΑΜ  (El Tanque/ Young Guns)

Βαρύ 4-0 στην έδρα της Πλίμουθ για την Άκρινγκτον, χωρίς πάντως το σκορ να λέει όλη την αλήθεια για την εικόνα του ματς. Αδιάφορη βαθμολογικά, βρίσκεται στη μέση του πίνακα. Πολύτιμος πόντος (0-0) στην υποδοχή της Γουένσντεϊ για την Τζίλιγχαμ, μπορούσε ακόμη και τη νίκη. Οριακά (+1) πάνω απ’ την επικίνδυνη ζώνη, αλλά και με ένα ματς περισσότερο. Αρκετά καλή στην έδρα της η Άκρινγκτον, αλλά εδώ και καιρό χωρίς στόχους, την ίδια ώρα που η σκληροτράχηλη επί Νιλ Χάρις, Τζίλιγχαμ, παίζει κάθε ματς για τη ζωή της. Αξίζει το Χ2 (1,95/ Novibet).

(17:00) ΙΠΣΟΥΙΤΣ – ΠΛΙΜΟΥΘ  (Betol)

Μέσα απ’ τα χέρια της έχασε το διπλό στην έδρα της Όξφορντ η Ίπσουιτς, η οποία ισοφαρίστηκε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων σε 1-1. Χαμένη ευκαιρία να πλησιάσει την 6άδα, στο -6 η διαφορά της. Είναι αήττητη για 10 συνεχόμενα ματς (5-5-0), με under 2,5 έληξαν τα 11/12 τελευταία της. Μία ακόμη νίκη (η 6η σερί, όλες με καθαρά δίχτυα) για την Πλίμουθ, 2-0 άνετα εντός την Τσέλτεναμ. Αποτελεί την πιο φορμαρισμένη ομάδα του πρωταθλήματος, βρισκόμενη πλέον στην 4η θέση της βαθμολογίας. Under 2,5 τα 9/10 τελευταία της. Τα στατιστικά δείχνουν κλειστό ματς, αρκετά καλή η απόδοση (1,72/ Pamestoixima) του under 2,5.

Λιγκ 1 Σαββάτου: Μένει όρθια η Τζίλιγχαμ

(17:00) ΠΟΡΤ ΒΕΪΛ – ΣΑΤΟΝ  (K.Plestis)

Η Πορτ Βέιλ είχε την κατοχή κόντρα στην Έξετερ, αλλά δεν μπόρεσε να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα και έμεινε τελικά στο 0-0, δίκαιο αποτέλεσμα. Η Σάτον ήταν αρκετά καλή κόντρα στην ντεφορμέ Όλνταμ, κέρδισε άνετα με 3-1 και επανήλθε στις νίκες μετά από τρία. Έφτασε και πάλι μία ανάσα από την επτάδα. Αρκετοί ρολίστες λείπουν. Πιο ισορροπημένο θα έπρεπε να είναι το σετ, η αξία στην κόντρα (Χ2/1,88 στον Stoiximan).

Όλες οι προτάσεις του Betfellas για την ημέρα

(17:00) ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ – ΤΡΑΝΜΙΡ  (K.Plestis)

Η Κόλτσεστερ έχασε και πάλι με 0-1, αυτή τη φορά από τη Φόρεστ Γκριν, δεν έπαιξε καλά και δίκαια ηττήθηκε. Από νωρίς πίσω στο σκορ, δεν μπόρεσε να πιέσει και να φτάσει στην ισοφάριση. Λείπουν κάποιοι ρολίστες. Η Τρανμίρ στο παιχνίδι με τη Σάτον είχαν οι δύο ομάδες από ένα ημίχρονο και δίκαια έμειναν στο 1-1. Ισοπαλία μετά από δύο σερί νίκες, γενικά είναι βελτιωμένη και παίζει καλάΟριακά αποδεκτό το DNB της Τρανμίρ στο 1,83 (Stoiximan), μιας και είναι σε φουλ φόρμα κόντρα στην αρκετά μέτρια Κόλτσεστερ.

Λιγκ 2 Σαββάτου: Σε φουλ φόρμα η Τρανμίρ

(17:00) ΝΟΡΘΑΜΠΤΟΝ – ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ  (K.Plestis)

Η Νορθάμπτον έμεινε πίσω από την Μπρίστολ Ρόβερς στο 1’, δεν μπόρεσε να αντιδράσει και σωστά ηττήθηκε με 0-1. 2-1-3 στα τελευταία έξι, μέτρια συνολικά. Η Χάρτλπουλ σε φοβερό ματς με τη Νιούπορτ κέρδισε με 3-2, ενώ είχε ισοφαριστεί. Αρκετά καλή επιθετικά, επέστρεψε στις νίκες μετά από δύο ματς που ήταν κακή. Αξία στην κόντρα, Χ2 στο 1,75 (Novibet), αφού το σετ θα έπρεπε να είναι πιο μοιρασμένο.

Για τα υπόλοιπα ματς από τα σημαντικότερα πρωταθλήματα του σημερινού προγράμματος μπείτε στην  Ακτινογραφία Κουπονιού.

League of the Day: Σε φουλ φόρμα η Τρανμίρ