85360884

Τα Tips του Σαββάτου

Βρετανοί και Κάτω Χώρες

Τα αδέρφια μας από το BetFellas.gr  διαλέγουν και παρουσιάζουν κάθε μέρα τα πιο ζουμερά ματς από την Ακτινογραφία Κουπονιού.

***Βρήκε γκολ η Μπορντό στη Λυών, πληρώνοντας το Goal/Goal, αλλά η Γαλατά έκανε αχρείαστο πέναλτι στην εκπνοή, οπότε το under 3 μας γύρισε πίσω το ποντάρισμα, επιστροφή στις νίκες σε κάθε περίπτωση. Σάββατο σήμερα, οπότε πεντάδα επιλογών, από Βρετανία και Κάτω χώρες.

Όλες η προτάσεις του Betfellas για την ημέρα

(17:00) ΟΞΦΟΡΝΤ – ΦΛΙΤΓΟΥΝΤ (El Tanque)

Τρελό εκτός έδρας ματς για την Όξφορντ, 3-4 στο φινάλε τη Ρότσντεϊλ. Σταθερά σε ανοδική πορεία, 6η νίκη, αήττητη για 9ο, όλο και πλησιάζει την 6άδα (-6 απ’ την 6η Τσάρλτον αλλά με 3 ματς λιγότερα). Χλωμή σε ακόμη ένα ματς η Φλίτγουντ, εντός έδρας ισοπαλία χωρίς σκορ κόντρα στη Νορθάμπτον. Δίχως νίκη για 7ο (0-5-2), κολλημένη στη μέση της βαθμολογίας. Τίμιος άσος (1,91) για την πιο φορμαρισμένη ομάδα της κατηγορίας.

Πρεμιερλιγκούλα: Δικός της να τον χάσει

(17:00) ΜΟΡΚΑΜ – ΤΡΑΝΜΙΡ (K. Plestis)

Η Μόρκαμ διπλασίασε τις νίκες της με το εντυπωσιακό 2-0 επί της Έξετερ εκτός έδρας. Αρκετά καλή και γεμάτη εμφάνιση, ανεβασμένη και με φουλ ψυχολογία, είναι σε φουλ φόρμα (4-1-1 στα τελευταία έξι). Η Τρανμίρ όμως επίσης είναι σε καλή φάση, έχει τρεις σερί νίκες με μέτριες προς καλές εμφανίσεις. 3-2 τη Χάρογκεϊτ, πεισματάρα και σωστά κέρδισε αν και δύσκολα πήρε το τρίποντο. Αμφότερες σε καλή φάση, αλλά η Μόρκαμ παίζει καλύτερα στα τελευταία. Ο άσος στο 2,20 είναι οριακά αποδεκτός και δίκαιος, αμφότερες σκοράρουν στα τελευταία, το over 2,25 στο 1,75 είναι επίσης τίμια και σωστή επιλογή.

Λίγδα: Απροσπέλαστες άμυνες

(17:30) ΧΕΡΑΚΛΕΣ – ΓΚΡΟΝΙΝΓΚΕΝ (Giorgos86)

Ισοπαλία με 2-2 για τη Χέρακλες στην έδρα της Τσβόλε σε παιχνίδι από το οποίο ήθελε κάτι παραπάνω (προηγήθηκε με 2-0), με τη Γκρόνινγκεν να επιστρέφει στις καλές εμφανίσεις και τις νίκες χάρη στο άνετο 3-0 επί της αδύναμης Ντεν Χάαγκ. Σκληροτράχηλη εκτός έδρας η Γκρόνινγκεν (μόνο από Τβέντε, Φέγενορντ και Φίτεσε έχει ηττηθεί), ξεκάθαρη η αξία του ασιατικού διπλού +0,25 στο 1,80+ αφού περιμέναμε πιο ισορροπημένα σετ από τη στιγμή που η φετινή Χέρακλες δεν είναι και τόσο αξιόπιστη εντός έδρας (4-1-4).

Σπαγγετερίες: Βγάζει over από συνήθεια

(19:30) ΛΕΟΥΒΕΝ – ΜΠΕΕΡΣΧΟΤ (Tsakjohn)

Θετικό και δίκαιο το τελικό 1-1 στην έδρα της Σαρλερουά για τη Λέουβεν, καλύτερη στο πρώτο μέρος όπου προηγήθηκε, άντεξε στην πίεση της επανάληψης και απέφυγε την ήττα. Στο 2-1-4 το πρόσφατο σερί της όπου επηρεασμένη από σημαντικές απουσίες και από τα συνεχή παιχνίδια την έριξε βαθμολογικά, ελπίζει όμως ακόμη σε είσοδο στην οκτάδα με τον αρχικό στόχο της παραμονής να έχει κλειδώσει. Κακό θέαμα και ελάχιστες φάσεις στη φιλοξενία της Κορτράικ από την Μπέερσχοτ, δικαίως ήρθε το τελικό 0-0 με το νεοφερμένο τεχνικό Στιλ να κρατάει το θετικό μηδέν στα μετόπισθεν για δεύτερο σερί παιχνίδι. Κλειστό παιχνίδι αναμένουμε, διαφορετικό εντελώς πλέον το αγωνιστικό στυλ τη Μπέερσχοτ, προβάδισμα άσο, 1,70+ το Draw No Bet.

Ούνοι: Παίρνει το αίμα της πίσω η Μπάγερν

(19:30) ΕΟΥΠΕΝ – ΜΟΥΣΚΡΟΝ (Tsakjohn)

Κακό πρώτο ημίχρονο για την Έουπεν όπου βρέθηκε να χάνει με 0-2 στη φιλοξενία της Αντβέρπ, πάλεψε στην επανάληψη και πίεση αλλά έπεσε πάνω σε έναν εξαιρετικό κίπερ και γνώρισε δεύτερη σερί ήττα όπου μάλιστα δεν σκόραρε καν. Γεύση ήττας είχε η ισοπαλία της Μουσκρόν με 1-1 στη φιλοξενία της Άντερλεχτ, προηγήθηκε κρατούσε άνετα και δίχως πίεση το υπέρ της 1-0 το οποίο χάλασε με ανόητο πέναλτι στην τελευταία φάση του αγώνα. Στα τέσσερα παιχνίδι πλέον το αήττητο σερί (2-2-0), εκτός δεν είναι εξίσου αποτελεσματική (3-0-4) στα τελευταία, κόντρα όμως σε μία κουρασμένη και προβληματική επιθετικά Έουπεν μπορεί να επιβεβαιώσει το +0,5 ασιατικό διπλό του 1,73.

Ακολουθήστε μας σε FacebookΤwitter και Telegram για να φτάνει έγκαιρα στην οθόνη σας κάθε νέο άρθρο & free pick μας.

Για τα υπόλοιπα ματς από τα σημαντικότερα πρωταθλήματα του σημερινού προγράμματος μπείτε στην Ακτινογραφία Κουπονιού.

O Πατήρ του Pamestoixima ξαναχτύπησε χθες με 2 δελτία αξίας 5.5K, άκυρη η ενίσχυση της ΑΕΚ