Τα Tips της Τρίτης

Η Λατινική Αμερική ξέρει και εμείς την εμπιστευόμαστε

Τα αδέρφια μας από το BetFellas.gr  διαλέγουν και παρουσιάζουν κάθε μέρα τα πιο ζουμερά ματς από την Ακτινογραφία Κουπονιού.

***Μπήκε το τικ δίπλα στην χτεσινή light επιλογή από τους Ούννους, τα φρέσκα έχουν ξανά Εθνικές, θα ξεχωρίσουμε δύο ματς από την αγαπημένη Λατινική Αμερική και τα προκριματικά της για το Παγκόσμιο Κύπελλο.

(23:00) ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ – ΧΙΛΗ

H Βενεζουέλα μπήκε στον όμιλο με βλέψεις διεκδίκησης μιας θέσης στην πεντάδα όμως οι 3/3 ήττες χωρίς να σκοράρει την έχουν επαναφέρει από νωρίς στην πραγματικότητα. Το πάλεψε στη Βραζιλία παίζοντας μόνο άμυνα, άντεξε σχεδόν 70’ όμως δεν απέφυγε την ήττα (1-0). Η Χιλή έχασε στις καθυστερήσεις τέσσερις βαθμούς στα πρώτα της δύο ματς όμως απέναντι στο Περού έσπασε το ρόδι (1-1-1), νίκησε δίκαια έχοντας πρωταγωνιστή τον Αρτούρο Βιδάλ που σημείωσε και τα δύο τέρματα της. Δείχνει καλά στοιχεία επιθετικά ενώ κράτησε για πρώτη φορά ανέπαφη την εστία της. Την τελευταία 20ετία η Χιλή μετράει 6/6 διπλά σε επίσημα ματς στη Βενεζουέλα, όμως οι γηπεδούχοι στα χαρτιά διαθέτουν καλύτερο σύνολο σε σχέση με τις προηγούμενες κόντρες τους. Οι γηπεδούχοι αν ακόμα πιστεύουν στο θαύμα γνωρίζουν ότι πρέπει να εκμεταλλευτούν την έδρα τους και να βρουν άμεσα ένα τρίποντο, θα πάρουν περισσότερα ρίσκα. Τα παιχνίδια της Χιλής έχουν γκολ και οι φιλοξενούμενοι με το μομέντουμ που έχουν θα ψάξουν το τρίποντο, έτσι οι συνθήκες είναι ιδανικές για να ψάξουμε το over 2,25 (2,00).

Ακολουθήστε μας σε FacebookΤwitter και Telegram για να φτάνει έγκαιρα στην οθόνη σας κάθε νέο άρθρο & free pick μας.

(23:00) ΕΚΟΥΑΔΟΡ – ΚΟΛΟΜΒΙΑ

Το Εκουαδόρ ίδρωσε αλλά δικαιολόγησε την ταμπέλα του φαβορί φεύγοντας από τη Βολιβία με το διπλό (2-3). Έμεινε πίσω στο σκορ στο τέλος του ημιχρόνου, το γύρισε σε 10’ στην επανάληψη αλλά άμεσα ισοφαρίστηκε και χρειάστηκε ένα εύστοχο πέναλτι στο 88’ για να νικήσει. Έκανε το 2/2 μετά την κρύα ήττα στην Αργεντινή (1-0) και ανέβηκε στην τρίτη θέση, προλαβε να φτάσει τα επτά γκολ. Εκτός μάχης τέθηκε ο συνήθως βασικός φορ Ένερ Βαλένσια και 2-3 παγκίτες. Η Κολομβία σκοράροντας στις καθυστερήσεις απέφυγε την ήττα στη Χιλή (2-2) όμως δεν είχε την ίδια τύχη στην υποδοχή της Ουρουγουάης, απογοήτευσε με την απόδοση της και έχασε εύκολα (0-3). Προβληματισμός στο στρατόπεδο της, με το ρόστερ που έχει άπαντες στην Κολομβία περιμένουν απευθείας πρόκριση μέσω της τετράδας. Σημαντικότερη απουσία αυτή του βασικού στόπερ Μίνα. Μάχη δύο προπονητών που έχτισαν το όνομα χάρη στο σφιχτό προφίλ των ομάδων τους, το under 2,5 (1,75) ενισχύεται από το γεγονός ότι το Εκουαδόρ μετά από δύο κολλητές νίκες δεν θα πει όχι στο βαθμό, ενώ η Κολομβία θα είναι πιο προσεκτική μετά από μια βαριά ήττα και το γεγονός ότι δέχθηκε πέντε γκολ στα τελευταία δύο παιχνίδια της.

Για τα υπόλοιπα ματς από τα σημαντικότερα πρωταθλήματα του σημερινού προγράμματος μπείτε στην Ακτινογραφία Κουπονιού.

TSILΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ: 5 ακόμα μαθήματα Δημοτικού που πρέπει να διδάσκονται με τζογαδόρικο τρόπο

Νations League: 12 ενισχυμένες αποδόσεις της Stoiximan για την έμπολα των διοργανώσεων