in ,

Tα Tips της Τετάρτης

Τρεις επιλογές για τη συνέχεια των καλών αποτελεσμάτων

Τα αδέρφια μας από το BetFellas.gr   διαλέγουν και παρουσιάζουν κάθε μέρα στη μια (ολογράφως 13:00) τα πιο ζουμερά ματς για στοίχημα από την Ακτινογραφία Κουπονιού.

Καλή μέρα ήταν η χθεσινή, με ρεκόρ 3/4, αν η Άντβερπ κρατούσε το σκορ θα κάναμε το απόλυτο. Φτωχό το σημερινό πρόγραμμα μετά τις αναβολές λόγω του καιρού στην Ελλάδα, όμως προκύπτουν τρεις επιλογές.

Όλες η προτάσεις του Betfellas για την ημέρα

(19:45) ΖΟΥΛΤΕ ΒΑΡΕΓΚΕΜ – ΛΕΟΥΒΕΝ (Tsakjohn/Young Guns)

Την ήττα γνώρισε η Ζούλτε Βάρεγκεμ στην έδρα της Σερκλ Μπριζ, 3-1 το τελικό σκορ, ένα ανόητο πέναλτι και μία ολογορία στην άμυνα της έφεραν με 2-0 πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος, ένα γκολ για κάθε ομάδα στο φινάλε διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Πρώτη ήττα με τον τεχνικό Σίμονς στο τιμόνι (2-0-1), στο +4 από τη ζώνη με παιχνίδι λιγότερο. Δίκαιη ήττα γνώρισε και η Λέουβεν στην έδρα της ουραγού Μπέερσχοτ, αν και προηγήθηκε, ηττήθηκε με 3-1 όντας κάκιστη αμυντικά και με το σκορ να μπορούσε να είχε πάρει διαστάσεις πανωλεθρίας. Αμφότερες έχουν ανάγκη από βαθμούς, η κάκιστη εμφάνιση της Λέουβεν στο προηγούμενο και το γεγονός ότι πέρα από τους φορ Κεμπά και Ρεζάι, θα λείψουν όντας τιμωρημένοι οι κομβικοί μέσοι Σχρέιφερς και Μάρτενςμας οδηγούν προς τον άσο του 2,45 του Stoiximan.

Βέλγιο Τετάρτης: Πρόγραμμα γεμάτο επιλογές

(20:00) ΛΑΜΙΑ – ΑΡΗΣ (1926)

Επαναληπτικός για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου, ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση επανάληψης του σκορ του πρώτου αγώνα (0-0) θα ακολουθήσει παράταση. Στο πρώτο ματς ο Άρης είχε 18-0 τελικές, 9-0 κόρνερ όμως δυσκολεύτηκε να βγάλει πάνω από 2-3 καθαρές ευκαιρίες. Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν εκ νέου στη Θεσσαλονίκη την Κυριακή, το τελικό σκορ ήταν και πάλι 0-0 όμως αυτή τη φορά τις σημαντικότερες ευκαιρίες για γκολ τις είχαν οι φιλοξενούμενοι. Από δύο σερί 0-0 προέρχονται οι δύο ομάδες, ο Άρης παρά την επιστροφή του φορ Καμαρά δεν δείχνει ικανός για ένα επιθετικό ξέσπασμα και το under 2 (1,82/Novibet) φαντάζει ως μια αξιόλογη επιλογή.

Ακολουθήστε μας σε FacebookΤwitter και Telegramγια να φτάνει έγκαιρα στην οθόνη σας κάθε νέο άρθρο & free pick μας.

(21:00) ΛΕΤΣΕ – ΒΙΤΣΕΝΤΖΑ (1926)

H Λέτσε προέρχεται από θρίαμβο με 2-1 επί της Κρεμονέζε, σε ένα ματς στο οποίο πήρε τα ηνία της αναμέτρησης στο τελευταίο ημίωρο και ανταμείφθηκε με το γκολ της νίκης στις καθυστερήσεις. Πανηγυρίζοντας την τέταρτη νίκη της στα πέντε τελευταία (4-0-1) πλησίασε στο -1 την απευθείας άνοδο, ενώ νικώντας σήμερα θα βρεθεί στην κορυφή της βαθμολογίας. Η Βιτσέντζα για ακόμα μια φορά αδίκησε τον εαυτό της καθώς παρά το γεγονός ότι σκόραρε τρεις φορές δεν κατάφερε να νικήσει την Τσιταντέλα (3-3). Παραμένει ουραγός και πολύ πίσω βαθμολογικά όμως ενισχύθηκε σημαντικά κατά τη χειμερινή μεταγραφική περίοδο. Παιχνίδι για γκολ, η Λέτσε σκοράρει εύκολα και θέλει να κοιμηθεί ούσα στην κορυφή της βαθμολογίας, η Βιτσέντζα είναι άκρως προβληματική ανασταλτικά και θα αναγκαστεί να ρισκάρει για να πάρει θετικό αποτέλεσμα στη συγκεκριμένη έδρα. 1,78 πληρώνει το over 2,5 στον Stoiximan.

Για τα υπόλοιπα ματς από τα σημαντικότερα πρωταθλήματα του σημερινού προγράμματος μπείτε στην  Ακτινογραφία Κουπονιού.