Επτά έγραψε το κοντέρ στην τελευταία επίσκεψη Λουτσέσκου στο Μόναχο

2/4 χθες όμως τα 3άρια που πλήρωναν τα anytime των Ενκουκού και Στόκτον έδωσαν θετικό πρόσημο στο ταμείο της στήλης. Τεράστια επιτυχία είχε το χθεσινό Betfellas CL Night #3 στο Discord, με τον Betol να γράφει 10/13 live ταμεία και τον Moglis να τινάζει την μπάνκα με το 15,00 του Μενιάν.

Τσου Λου Τετάρτης: Υπερηχητικοί Βαυαροί

(19:45) ΑΤΑΛΑΝΤΑ – ΓΙΟΥΝΓΚ ΜΠΟΪΣ

Από το χορταστικό 2-2 στην έδρα της Ίντερ προέρχεται η Αταλάντα, που πραγματοποίησε την καλύτερη της φετινή εμφάνιση. Πίσω στο σκορ από νωρίς, ήταν όμως καταιγιστική στη συνέχεια, γυρίζοντας το ματς και έχοντας φάσεις για περισσότερα τέρματα. Στο 71’ ισοφαρίστηκε, είχε ακυρωθέν γκολ στη συνέχεια αλλά γλίτωσε και από χαμένο πέναλτι των γηπεδούχων. Στην πρεμιέρα του Τσάμπιονς Λιγκ με γκολ στα τελευταία λεπτά πήρε ένα βαθμό που δεν δικαιούταν στην έδρα της Βιγιαρεάλ (2-2). Οι Μουριέλ, Χάτεμπουρ παραμένουν εκτός, αμφίβολος είναι ο Παλομίνο.

Η Γιουνγκ Μπόις είχε εύκολο έργο απέναντι στη Σεν Γκάλεν, προηγήθηκε με 2-0 στο 47’ και στη συνέχεια κατέβασε ταχύτητα. Στην πρεμιέρα του Τσάμπιονς Λιγκ νίκησε με γκολ στις καθυστερήσεις τη Γιουνάιτεντ (2-1). Πριν τη συμπλήρωση του πρώτου τετάρτου έμεινε πίσω στο σκορ, όμως στο 35’ απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, κάτι που εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο. Τρέχει 9-1-0 σερί σε όλες τις διοργανώσεις, ενώ σε 16 αγώνες της φέτος έχει ηττηθεί μόλις μια φορά. Λίγο-πολύ μακροχρόνιες οι απουσίες της, αμφίβολοι είναι οι βασικοί Ζέσινγκερ (αμυντικός), Φάσναχτ (εξτρέμ).

Πιθανές ενδεκάδες:
Αταλάντα (3-4-2-1):
Musso; Tolói, Demiral, Djimsiti; Zappacosta, Freuler, De Roon, Gosens; Pessina; Malinovskyi, Zapata.
Γιουνγκ Μπόις (4-3-3): Von Ballmoos; Hefti, Camara, Lauper, Garcia; Sierro, Martins Pereira, Aebischer; Moumi Ngamaleu, Siebatcheu, Elia.

Η Αταλάντα μετά από ένα πολύ μουδιασμένο ξεκίνημα της σεζόν, έχει αρχίσει να ρολάρει και στο 2-2 με την Ίντερ ήταν εντυπωσιακή κατά διαστήματα. Η Γιουνγκ Μπόις πατάει καλά, πηγαίνει με ψυχολογία και θα έχει τις ευκαιρίες να σκοράρει απέναντι σε μια άμυνα που ποτέ δεν φημιζόταν για την αξιοπιστία της.  Υπάρχουν προϋποθέσεις για να δούμε μπόλικα γκολ, το over 3,25 δεν μας συγκινεί οπότε αναγκαστικά θα στραφούμε προς το GG & over 2,5 (1,83).

Τα αδέρφια μας από το BetFellas.gr  διαλέγουν και παρουσιάζουν κάθε μέρα τα πιο ζουμερά ματς από την Ακτινογραφία Κουπονιού.

(22:00) ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ – ΣΕΒΙΛΛΗ

Η Βόλφσμπουργκ προέρχεται από την παρθενική της ήττα στην Μπουντεσλίγκα (4-1-1), καθώς παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στην έδρα της Χόφενχαϊμ, ήταν υποδεέστερη και δίκαια γνώρισε την ανατροπή (3-1). Στην  πρεμιέρα έπαιξε για την ισοπαλία στην έδρα της Λιλ και την πήρε (0-0). Αμύνθηκε μαζικά, είχε μόνο δύο τελικές, όμως κράτησε το 0-0 αν και έπαιξε για μισή ώρα με παίκτη λιγότερο. Τιμωρημένος είναι ο βασικός στόπερ Μπρουκς.

Ευχαριστημένη έμεινε η Σεβίλλη από το εντός έδρας 1-1 με τη Σάλτσμπουργκ. Τίποτα δεν της πήγε ευνοϊκά, είδε τους φιλοξενούμενους να κερδίζουν τρία πέναλτι ενώ έπαιξε και για σχεδόν ένα ολόκληρο ημίχρονο με παίκτη λιγότερο. Έκτοτε έφυγε αλώβητη από την σκληρή έδρα της Σοσιεδάδ (0-0) και πανηγύρισε δύο κολλητές εντός έδρας νίκες, σκαρφαλώνοντας στην τρίτη θέση της κατάταξης της Λα Λίγκα. Τεράστια η απουσία του γκολτζή Εν Νεσιρί.

Βόλφσμπουργκ (4-2-3-1):
Casteels; Mbabu, Lacroix, Bornauw, Roussillon; Guilavogui, Arnold; Baku, Philipp, Lukebakio; Weghorst.
Σεβίλλη (4-3-3): Bounou; Navas, Koundé, Diego Carlos, Acuña; Jordán, Delaney, Gómez; Lamela, Mir, Ocampos.

Δύο ομάδες που δίνουν ιδιαίτερη σημασία στην καλή τους ανασταλτική λειτουργία, η Βόλφσμπουργκ δεν θα ρισκάρει υπέρμετρα απέναντι σε μια πολύ έμπειρη Σεβίλλη, η οποία με τη σειρά της δεν έχει διαθέσιμο τον αρχισκόρερ Νεσιρί. Οριακά αποδεκτό το 1,70 του under 2,5, στο 1,82 το είχαν προλάβει οι Young Guns.

Όλες η προτάσεις του Betfellas για την ημέρα

(22:00) ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ – ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ

Η Μπάγερν αν και έπαιξε για ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο δεν αντιμετώπισε πρόβλημα απέναντι στην Γκρόιτερ (1-3), μετά την ισοπαλία με την Γκλάντμπαχ μετράει 8/8 νίκες σε όλες τις διοργανώσεις. Έχει σουλουπωθεί αμυντικά, σκοράρει κατά ριπάς και γενικότερα δίνει εξαιρετικά δείγματα γραφής. Στην πρεμιέρα έκανε περίπατο στην έδρα της Μπαρτσελόνα (0-3).

H Nτιναμό Κιέβου πηγαίνει τρένο στο πρωτάθλημα (8-1-0, 25-2 τέρματα), όμως προ 10ημέρου γνώρισε βαριά ήττα από τη Σαχτάρ στο Σούπερ Καπ Ουκρανίας. Στην πρεμιέρα στάθηκε ανταγωνιστικά απέναντι στην Μπενφίκα, μένοντας στο 0-0 με τους Πορτογάλους στο Κίεβο. Εκτός οι βασικοί Μπουγιάλσκι, Μπισέντιν.

Μπάγερν (4-2-3-1):
Neuer; Pavard, Süle, Hernández, Davies; Kimmich, Goretzka; Gnabry, Müller, Sané; Lewandowski.
Ντιναμό Κιέβου (4-2-3-1): Bushchan; Kędziora, Zabarnyi, Syrota, Mykolenko; Sydorchuk, Shaparenko; Tsygankov, Garmash, De Pena; Supryaha.

Με την εικόνα που παρουσιάζει η Μπάγερν ο άσος δεν θα μπορούσε να πληρώνει πάνω από 1,10. Καταιγιστικοί στα παιχνίδια τους οι Βαυαροί, θα σφυροκοπήσουν από το πρώτο λεπτό την άμυνα της Ντιναμό και δύσκολα θα καταφέρουν οι Ουκρανοί να αντέξουν ένα ημίχρονο. 1,75 πληρώνει ο ασιατικός -1 άσος ημιχρόνου.

Ακολουθήστε μας σε FacebookΤwitter και Telegram για να φτάνει έγκαιρα στην οθόνη σας κάθε νέο άρθρο & free pick μας.

League of the day: Υπερηχητικοί Βαυαροί