in

Τα Tips της Πέμπτης

Οι αλλόθρησκοι παίζουν μπάλα και σήμερα

Τα αδέρφια μας από το BetFellas.gr  διαλέγουν και παρουσιάζουν κάθε μέρα τα πιο ζουμερά ματς από την Ακτινογραφία Κουπονιού.

***Έπρεπε να μείνουμε στην κλασική μας δυάδα χτες, το τρίτο (Στρασβούργο) χάθηκε πανηγυρικά. 2/3 βέβαια, όχι και άσχημα, όπως λέει η αρχαία κινεζική παροιμία όποιος παίζει μονά κερδίζει. Παραμονή Χριστουγέννων σήμερα και νομίζατε ότι θα γλιτώσετε, αλλά μαντέψτε ξανά, οι αλλόθρησκοι παίζουν μπάλα και σήμερα.

(15:00) ΚΑΪΣΕΡΙΣΠΟΡ – ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ (Betol)

Η βελτίωση που είχε δείξει αμυντικά στα προηγούμενα η Καϊσέρισπορ έμεινε στην Καισάρεια, στην Αττάλεια δέχθηκε δύο μαζεμένα τέρματα στο φινάλε του πρώτου μέρους, είδε τα δικά της δύο τέρματα στην επανάληψη να ακυρώνονται αμφότερα από VAR με το 2-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα. Δίχως νίκη με τον Αϊμπάμπα στον πάγκο (0-4-1) under 2,5 σε όλα μαζί του στον πάγκο, δυσκολεύεται να δημιουργήσει επιθετικά και να ανταπεξέλθει στα συνεχή παιχνίδια με το φτωχό ποσοτικά ρόστερ. Σε περίοδο ντεφορμαρίσματος και πιο κοντά στις πραγματικές δυνατότητες της η Κόνιασπορ, δεύτερη σερί ήττα με 0-1 στη φιλοξενία της Σίβασπορ, αφήνει για τα καλά πίσω τον καλό αγωνιστικό πρόσωπο και τις νίκες του τελευταίου μήνα. Ήταν συνολικά το χειρότερο παιχνίδι της με τον Καρτάλ στον πάγκο με την αμυντική προσέγγιση να μην την επιτρέπει να δημιουργήσει φάσεις. Δύο προπονητές που δίνουν έμφαση στα μετόπισθεν κι έχουν περάσει πλήρως τη φιλοσοφία τους στις ομάδες τους, λογική επιλογή το under 2,5 (1,65) με το ανάλογο ρίσκο επιλογή μπορεί να αποτελέσει και η ισοπαλία (3,40) η οποία τουλάχιστον δε θα αυξήσει την πίεση προς κάποιον.

Ακολουθήστε μας σε FacebookΤwitter και Telegram για να φτάνει έγκαιρα στην οθόνη σας κάθε νέο άρθρο & free pick μας.

(18:00) ΡΙΖΕΣΠΟΡ – ΑΝΤΑΛΙΑΣΠΟΡ (Tsakjohn)

Καλή για ένα ημίχρονο η Ρίζεσπορ στην έδρα της Τραμπζονσπόρ, προηγήθηκε με 0-1 όμως δεν άντεξε στην πίεση της γηπεδούχου στην επανάληψη, δέχθηκε δύο τέρματα και μαζί την ήττα με 2-1. Η προσέγγιση της και σε αυτό το παιχνίδι πιο επιθετική όπως συνηθίζει με τον τεχνικό Τομάς στον πάγκο, η αποτελεσματικότητα της ωστόσο στη δημιουργία επηρεάζεται σημαντικά από παίκτες κλειδιά που θα λείπουν απόψε. Νίκη με 2-0 για την Αντάλιασπορ στη φιλοξενία της Καϊσέρισπορ, δίκαιη η επικράτηση της, έχει βρει αγωνιστικό ρυθμό με τον Γιανάλ στον πάγκο κάτι που αποτυπώνεται στο σερί 4-2-0 που τρέχει σε όλες τις διοργανώσεις. Η μεγαλύτερη βελτίωση αφορά τα μετόπισθεν, έχει δεχθεί μόλις σε ένα παιχνίδι από τα έξι τελευταία γκολ (2) ενώ αδιαμφισβήτητη είναι η ποιότητα που έχει στην επίθεση. Δε θα δίναμε ρόλο φαβορί στη Ρίζεσπορ, πιο ισορροπημένο περιμέναμε το σετ, στο 1,78 βρίσκουμε το +0,25 ασιατικό διπλό που σηκώνει ποντάρισμα.

Για τα υπόλοιπα ματς από τα σημαντικότερα πρωταθλήματα του σημερινού προγράμματος μπείτε στην Ακτινογραφία Κουπονιού.