in ,

Τα Tips της Πέμπτης (19/5/2022)

Με το κίνητρο της Μπέρνλι

Τα αδέρφια μας από το BetFellas.gr   διαλέγουν και παρουσιάζουν κάθε μέρα στη μια (ολογράφως 13:00) τα πιο ζουμερά ματς για στοίχημα από την Ακτινογραφία Κουπονιού.

Από την Κυριακή (4/7) έχουμε να εμφανιστούμε στα Tips της Ημέρας, αφού δεν υπήρχαν πολλά παιχνίδια. Σήμερα επιστρέφουμε με δύο επιλογές, μία από Πρέμιερ μία από την Ερεντιβίζιε.

Όλες η προτάσεις του Betfellas για την ημέρα

(19:45) ΧΕΡΕΝΦΕΝ – ΑΛΚΜΑΑΡ (Giorgos86/Young Guns)

Την τελευταία αγωνιστική και χάρη στο 3-1 επί της Γκόου Αχέντ Ιγκλς εξασφάλισε τη θέση στα πλέι-οφ η Χέρενφεν, πλέον δεν έχει το παραμικρό άγχος και θα διεκδικήσει ό,τι καλύτερο μπορεί, με την Άλκμααρ να αποτυγχάνει στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος, αφού τερμάτισε εκτός της πρώτης τετράδας της βαθμολογίας, και να μπαίνει στα πλέι-οφ με σκοπό την εξασφάλιση του τελευταίου ευρωπαϊκού εισιτηρίου ώστε η χρονιά της να μην στεφθεί από απόλυτη αποτυχία. Ανεβασμένη το τελευταίο δίμηνο η Χέρενφεν, της δίνουμε καλές τύχες για ένα θετικό αποτέλεσμα κόντρα στη ντεφορμέ Άλκμααρ (είναι τέσσερα σερί ματς χωρίς νίκη), γι αυτό και θα πάμε με τον ασιατικό άσο +0,5 του 1,89 στη Novibet.

Πρέμιερ Πέμπτης: Παίζουν την παραμονή τους Έβερτον και Μπέρνλι

(22:00) ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ – ΜΠΕΡΝΛΙ (Bilbo/Young Guns)

Ισοπαλία 1-1 για την Άστον Βίλα στη χαλαρή βαθμολογικά αναμέτρηση με την Κρίσταλ Πάλας, προηγήθηκε με τον Γουότκινς στο 69’, ισοφαρίστηκε 12 λεπτά αργότερα. Η Μπέρνλι είχε δύσκολη αποστολή στο “Τότεναμ Στέιντιουμ”, προσπάθησε με τρία στόπερ και καθαρά αμυντική τακτική να μπλοκάρει την αντίπαλο της και σε ένα βαθμό τα κατάφερε, όμως ένα σκληρό πέναλτι που είδε το VAR στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου αρκούσε για να την αφήσει με άδεια χέρια (1-0). Εντός ζώνης πλέον, με τέσσερις βαθμούς από τα δύο τελευταία παιχνίδια της είναι ασφαλής, με οτιδήποτε λιγότερο μπλέκει σε σενάρια. Αμφίβολοι ξανά οι Ταρκόφσκι, Ροντρίγκες, δύσκολα θα προλάβει ο Μι. Έχοντας την πολυτέλεια ενός εντός έδρας αγώνα στο φινάλε (με τη Νιουκάστλ), περιμένουμε από την Μπέρνλι να το πάει συντηρητικά και στο “Βίλα Παρκ”. Η Βίλα είναι βεβαίως ποιοτικότερη αλλά δε συνιστά φόβητρο, θα πάμε με το κίνητρο και το Χ2 του 1,75 στον Stoiximan.

Ακολουθήστε μας σε FacebookΤwitter και Telegramγια να φτάνει έγκαιρα στην οθόνη σας κάθε νέο άρθρο & free pick μας.

Για τα υπόλοιπα ματς από τα σημαντικότερα πρωταθλήματα του σημερινού προγράμματος μπείτε στην  Ακτινογραφία Κουπονιού.