in ,

Τα Tips της Παρασκευής

Τετράδα για να συνεχιστεί το σερί

***To σερί συνεχίζεται, καθώς και χθες κάναμε 4/5 και για ένα ματς δεν έγινε το απόλυτο, μόνο ο Ολυμπιακός μας το χάλασε. 15/19 από την Κυριακή και μετά, δεν παίρνουμε αέρα, συνεχίζουμε τη δουλειά, όπως λένε και οι ποδοσφαιριστές μετά από μία καλή νίκη.

Τα αδέρφια μας από το BetFellas.gr διαλέγουν και παρουσιάζουν κάθε μέρα τα πιο ζουμερά ματς από την Ακτινογραφία Κουπονιού.

(20:00) ΒΕΪΛΕ – ΝΟΡΝΤΖΕΛΑΝΤ (Young Guns)

Κοντά στο να αποσπάσει αποτέλεσμα μέσα στην έδρα της Μπρόντμπι έφτασε η Βέιλε (0-2-10) όμως τελικά γνώρισε ακόμα μια ήττα, δεχόμενη την ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο (3-2). Αντίδραση έπειτα από πέντε αγωνιστικές και ισάριθμες ήττες έβγαλε η Νόρντζελαντ (4-2-6), κόντρα στην πρωτοπόρο Μίντιλαντ πραγματοποίησε δυναμικό ξεκίνημα και με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού προηγούνταν με 2-0, παρόλα αυτά δεν πήρε το μάξιμουμ καθώς στην επανάληψη οπισθοχώρησε και ισοφαρίστηκε (2-2 εντός). Τις δύο χειρότερες άμυνες του πρωταθλήματος διαθέτουν οι δύο ομάδες με τα παιχνίδια τους να είναι ροντέο, επιλογή μας ο συνδυασμός GG & over 2,5 (1,80), ενδεχόμενο το οποίο επιβεβαιώθηκε στα 6/7 τελευταία των φιλοξενούμενων.

Τσβάιτε Λίγκα: Στήριξη στους γηπεδούχους

(21:30) ΜΑΪΝΖ – ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ (K.Plestis)

Η Μάινζ δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο του αγώνα να κοιτάξει στα μάτια την Ντόρτμουντ, έχασε απόλυτα δίκαια με 3-1. Τρίτη σερί ήττα, σε κακή κατάσταση για πρώτη φορά με τον Σβένσον στον πάγκο. Λείπει ο στόπερ Γιούστε (6 συμ.). Η Άουγκσμπουργκ έμεινε στο 1-1 κόντρα στην Αρμίνια, πήρε βαθμό μετά από δύο σερί ήττες. Έκανε καλό πρώτο μέρος, δεν κλείδωσε το ματς και στην επανάληψη που ήταν αρκετά κακή δίκαια και εύκολα ισοφαρίστηκε. Αρκετά νεύρα και κακό κλίμα για την γκέλα αυτή και τη συνολική κακή της παρουσία. Γνωστές οι απουσίες της. Θέλαμε να στηρίξουμε τη Μάινζ,ο άσος όμως στο 1,72 δεν έχει στοιχηματική αξία, προτιμότερο το under 2,5 στο 1,80, αφού καμία δεν θέλει να ανοίξει ιδιαίτερα τα παιχνίδια της. Ο συνδυασμός των δύο είναιτα σκοράκια (1-0, 2-0, 2-1 με κάλυψη στο 1-1 και την επιστροφή στο 0-0 των εταιρειών με την συγκεκριμένη προσφορά).

Ακολουθήστε μας σε FacebookΤwitter και Telegram για να φτάνει έγκαιρα στην οθόνη σας κάθε νέο άρθρο & free pick μας.

(22:00) ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ – ΑΝΖΕ (Giorgos_86/Young Guns)

Βαριά ήττα για τη Σεντ Ετιέν στο Στρασβούργο (1-5, σε όλο το δεύτερο ημίχρονο έπαιξε με 10 παίχτες), έμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και αγνοεί τη νίκη από το ξεκίνημα της χρονιάς (0-4-6), μάλιστα έχασε τα 6/7 από τα πιο πρόσφατα παιχνίδια της (0-1-6). Το πάλεψε στο Παρίσι η Ανζέ αλλά στο φινάλε έμεινε με άδεια χέρια (ήττα με 1-2 από την Παρί, έχασε με ανατροπή και τέρμα στο 87’), παρόλα αυτά διατηρείται ψηλά στην κατάταξη χάρη στο γερό μπάσιμο που πραγματοποίησε στη σεζόν (4-4-2). Δεν βλέπεται η Σεντ Ετιέν, πάντως τα σετ είναι καλά διαβασμένα και το διπλό στο 2,80 δεν αποτελεί ευκαιρία, έτσι θα αρκεστούμε στο GG του 1,80+, αφού και η Σεντ Ετιέν οφείλει να επιτεθεί, αλλά και η Ανζέ σκοράρει με συνέπεια εκτός έδρας (τα κατάφερε και στις πέντε προηγούμενες εξόδους της).

(22:00) ΑΡΣΕΝΑΛ – ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ (Betol)

Στο 95’ έσωσε το βαθμό (2-2) η Άρσεναλ στην υποδοχή της Κρίσταλ Πάλας, δεδομένα μέτρια επιθετικά, η ισοπαλία απέδωσε δικαιοσύνη σε αυτό το λονδρέζικο -και από ότι φαίνεται και αγωνιστικό- ντέρμπι. Η Άστον Βίλα ούτε που κατάλαβε πως έχασε το δικό της, μέχρι το 80’ κέρδισε 2-0 τη Γουλβς χωρίς να είναι καλύτερη, τελικά ηττήθηκε 2-3 με γκολ από δύο αντίπαλα στόπερ και ένα απευθείας φάουλ στην εκπνοή. Πέρσι η ομάδα του Σμιθ έκανε 2/2 νίκες κόντρα στους “κανονιέρηδες”, το trend μπορεί να συνεχιστεί. Συντηρητικό Χ2 στο 1,90, 4,10 το ξερό διπλό.

League of the Day: Στήριξη στους γηπεδούχους

Poll: Θα προκριθούν Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ από τους ευρωπαϊκούς ομίλους τους;