in ,

League of the Day: Σε κρίση η Ίντερ

Από 4/5 γκέλες προέρχεται η Ίντερ που δεν βρίσκεται στα καλύτερα της, η βελτιωμένη Τζένοα φλερτάρει με ένα μεγάλο αποτέλεσμα το τελευταίο διάστημα και ίσως ζορίσει τους νερατζούρι.

(19:45) ΜΙΛΑΝ – ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ

Γκέλα ολκής για τη Μίλαν το 2-2 στην έδρα της ουραγού Σαλερνιτάνα, έχασε την ευκαιρία να μεγαλώσει το +2 που διατηρεί από τη δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Το Σαν Σίρο αποτελεί πληγή για τους ροσονέρι φέτος, νίκησαν μόνο σε 3/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια τους σε επίπεδο Σέριε Α’. Η Ουντινέζε προηγήθηκε από τα αποδυτήρια της Λάτσιο όμως το τελικό 1-1 μόνο ικανοποιημένη μπορεί να την αφήνει καθώς ειδικά στην επανάληψη φλέρταρε πολλές φορές με το γκολ της ήττας. Νικώντας μόνο σε 3/12 τελευταία παιχνίδια της έχει δει τη διαφορά της από την επικίνδυνη ζώνη να εξανεμίζεται (+3). Η Ουντινέζε δεν πατάει καλά εδώ και μήνες όμως η  Μίλαν δεν εμπνέει εμπιστοσύνη στην έδρα της. Είναι και στριφνή αντίπαλος η Ουντινέζε, θα το αποφύγουμε.

(22:00) ΤΖΕΝΟΑ – ΙΝΤΕΡ

Η Τζένοα προέρχεται από το εκτός έδρας 1-1 στην έδρα της Βενέτσια. Μετά τις ριζικές αλλαγές του ρόστερ της που πραγματοποίησε στη χειμερινή μεταγραφική περίοδο έχει βελτιωθεί σημαντικά όμως δεν κατάφερε να πανηγυρίσει κάποιο τρίποντο καθώς μετράει τέσσερις σερί ισοπαλίες. Στις τρεις από αυτές έμεινε με πικρή γεύση καθώς θα μπορούσε να έχει πάρει το τρίποντο στα σημεία. Η Ίντερ δεχόμενη δύο γκολ στο πρώτο ημίωρο και σπαταλώντας πολλές ευκαιρίες έχασε με 0-2 από τη Σασουόλο και γκελάροντας για τέταρτη φορά στα τελευταία πέντε (1-2-2) έμεινε στο -2 από την κορυφή της βαθμολογίας. Ανεβασμένη και με διάθεση για να παλέψει η Τζένοα, η Ίντερ βιώνει τη χειρότερη της στιγμή για φέτος, δέχεται γκολ σε τέσσερα σερί και θα δώσει ευκαιρίες στους γηπεδούχους. Με ρίσκο στο αμφίσκορο (1,98/Stoiximan).