in ,

League of the Day: Σε φουλ φόρμα η Τρανμίρ

Φουλ αγωνιστική στη Λιγκ 2, υπάρχουν διάφορα πιθανά στοιχήματα, ξεχωρίζουν τα DNB της φορμαρισμένης Τρανμίρ και η κόντρα της Πορτ Βέιλ.

(17:00) ΕΞΕΤΕΡ – ΣΤΙΒΕΝΕΪΤΖ

Η Έξετερ έμεινε στο 0-0 κόντρα στην Πορτ Βέιλ εκτός έδρας, έπαιξε καλά αλλά δεν μπόρεσε να τριπλασιάσει τις  νίκες της. Πολλές οι απουσίες της και πάλι. Η Στίβενεϊτζ δεν έπαιξε με τη Μάνσφιλντ και ο Έβανς ακόμα δεν έχει κάνει ντεμπούτο, θα το κάνει τώρα. Λείπουν κάποιοι ρολίστες. Θέλαμε να στηρίξουμε την Έξετερ, αλλά στο ντεμπούτο του Έβανς και στο 1,72 του άσου, δεν θα μας απασχολήσει.

(17:00) ΚΑΡΛΑΪΛ – ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ

Η Καρλάιλ επέστρεψε άμεσα στις νίκες με το 2-1 κόντρα στην Μπάροου εκτός έδρας, αρκετά μεστή εμφάνιση, ήταν συνολικά ανώτερη και πιο αποτελεσματική από την αντίπαλο της, γενικά σε καλή φάση. Η Μπρίστολ Ρόβερς είναι σε φόρμα, έφτασε τις τέσσερις σερί νίκες με το 1-0 κόντρα στη Νορθάμπτον εκτός έδρας. Έπαιξε πολύ καλά, δίκαια κέρδισε. Η φόρμα δείχνει Μπρίστολ Ρόβερς, αλλά το διπλό στο 2,30 είναι σωστά διαβασμένο.

(17:00) ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ – ΤΡΑΝΜΙΡ

Η Κόλτσεστερ έχασε και πάλι με 0-1, αυτή τη φορά από τη Φόρεστ Γκριν, δεν έπαιξε καλά και δίκαια ηττήθηκε. Από νωρίς πίσω στο σκορ, δεν μπόρεσε να πιέσει και να φτάσει στην ισοφάριση. Λείπουν κάποιοι ρολίστες. Η Τρανμίρ στο παιχνίδι με τη Σάτον είχαν οι δύο ομάδες από ένα ημίχρονο και δίκαια έμειναν στο 1-1. Ισοπαλία μετά από δύο σερί νίκες, γενικά είναι βελτιωμένη και παίζει καλάΟριακά αποδεκτό το DNB της Τρανμίρ στο 1,83 (Stoiximan), μιας και είναι σε φουλ φόρμα κόντρα στην αρκετά μέτρια Κόλτσεστερ.

(17:00) ΚΡΟΟΥΛΙ – ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ

Η Κρόουλι μετά από τρεις σερί ήττες και πολλά ματς χωρίς τρίποντο, κέρδισε τη Σουίντον με 3-1. Πιο οριακή νίκη απ’ ότι δείχνει το σκορ, αρκετά αποτελεσματική και κάπως τυχερή. Η Ροτσντέιλ διπλασίασε τις ήττες της με το 0-1 από την ανώτερη Μάνσφιλντ, αρκετά μέτρια εμφάνιση, οριακή αλλά δίκαιη η ήττα. Σχετικά μοιρασμένο το σετ, δεν υπάρχει αξία.

(17:00) ΛΕΪΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ – ΜΠΑΡΟΟΥ

Η Λέιτον Όριεντ έχει βρει ρυθμό με τον Γουέλενς, κέρδισε δεύτερο σερί ματς με το 3-0 κόντρα στη Χάρογκεϊτ εκτός έδρας, όντας εξαιρετική. Σε φουλ φόρμα για να κλείσει καλά τη σεζόν. Η Μπάροου μετά το 1-2 από την Καρλάιλ, έδιωξε τον Κούπερ και έφερε τον πολύ έμπειρο Φιλ Μπράουν για να κλειδώσει τη σωτηρία. Θα στηρίζαμε τη γηπεδούχο, αν δεν άλλαζε προπονητή η φιλοξενούμενη. Πάσο.

(17:00) ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ – ΝΙΟΥΠΟΡΤ

Η Μπράντφορντ μετά από δύο καθαρές νίκες, έχασε με 1-2 από την Πορτ Βέιλ, δεν έπαιξε καλά και σωστά ηττήθηκε. Λείπουν κάποιοι ρολίστες. Η Νιούπορτ επίσης μετά από ένα καλό σερί νικών και αήττητα παιχνίδια, έχασε με 2-3 από τη Χάρτλπουλ. Η άμυνα της είχε πολλά κενά και τα πλήρωσε, πρέπει να δείξει άμεση αντίδραση για να μείνει στη ζώνη των πλέι οφ. Στηρίζουμε την συνολικά ανώτερη Νιούπορτ, στο 1,82 το DNB της είναι αποδεκτό (Pamestoixima).

(17:00) ΝΟΡΘΑΜΠΤΟΝ – ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ

Η Νορθάμπτον έμεινε πίσω από την Μπρίστολ Ρόβερς στο 1’, δεν μπόρεσε να αντιδράσει και σωστά ηττήθηκε με 0-1. 2-1-3 στα τελευταία έξι, μέτρια συνολικά. Η Χάρτλπουλ σε φοβερό ματς με τη Νιούπορτ κέρδισε με 3-2, ενώ είχε ισοφαριστεί. Αρκετά καλή επιθετικά, επέστρεψε στις νίκες μετά από δύο ματς που ήταν κακή. Αξία στην κόντρα, Χ2 στο 1,75 (Novibet), αφού το σετ θα έπρεπε να είναι πιο μοιρασμένο.

(17:00) ΟΛΝΤΑΜ – ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ

Η Όλνταμ έφτασε τις πέντε σερί ήττες με το 1-3 από τη Σάτον, δεν έπαιξε καλά και δίκαια ηττήθηκε. Είναι ντεφορμέ και στο -3 από τη σωτηρία. Η Μάνσφιλντ επέστρεψε στις νίκες μετά από δύο σερί ήττες με το 1-0 κόντρα στη Ροτσντέιλ εκτός έδρας. Οριακά καλύτερη, πιο αποτελεσματική και με καλή ανασταλτική λειτουργία, κατάφερε να πάρει σημαντικό τρίποντο. Θέλει να χτίσει και πάλι σερί και το ματς με την ντεφορμέ Όλνταμ μοιάζει ιδανικό, λογικό το διπλό στο 1,91 (Pamestoixima).

(17:00) ΠΟΡΤ ΒΕΪΛ – ΣΑΤΟΝ

Η Πορτ Βέιλ είχε την κατοχή κόντρα στην Έξετερ, αλλά δεν μπόρεσε να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα και έμεινε τελικά στο 0-0, δίκαιο αποτέλεσμα. Η Σάτον ήταν αρκετά καλή κόντρα στην ντεφορμέ Όλνταμ, κέρδισε άνετα με 3-1 και επανήλθε στις νίκες μετά από τρία. Έφτασε και πάλι μία ανάσα από την επτάδα. Αρκετοί ρολίστες λείπουν. Πιο ισορροπημένο θα έπρεπε να είναι το σετ, η αξία στην κόντρα (Χ2/1,88 στον Stoiximan).

(17:00) ΣΑΛΦΟΡΝΤ – ΓΟΥΟΛΣΟΛ

Η Σάλφορντ διέλυσε την ουραγό Σκάνθορπ με 5-1, μετά από τρεις σερί ισοπαλίες. Έχει πάντως μείνει πίσω από τα πλέι οφ, μόνο με αυτοκτονία κάποιας εκ των από πάνω θα μπορέσει να πλησιάσει ξανά την επτάδα. Η Γουόλσολ μετά από δύο σερί νίκες, έμεινε στο 1-1 κόντρα στη Χάρογκεϊτ. Με πέναλτι προηγήθηκε στο 60’, στη συνέχεια έπεσε σε χαμηλά μέτρα και το πλήρωσε, αφού ισοφαρίστηκε στο τέλος δίκαια. Περιμένουμε κλειστό και προσεχτικό παιχνίδι, το under 2,25 στο 1,75 είναι οριακά αποδεκτό (Novibet).

(17:00) ΣΚΑΝΘΟΡΠ – ΧΑΡΟΓΚΕΪΤ

Η Σκάνθορπ μετά την πεντάρα στην έδρα της Σάλφορντ, έφτασε στο -10 από τη σωτηρία και ουσιαστικά έχει υποβιβαστεί, απλώς μένουν τα τυπικά. 0-2-4 στα τελευταία έξι με μόλις τρία γκολ ενεργητικό. Τρομερά ντεφορμέ. Η Χάρογκεϊτ έχασε εύκολα από την ανώτερη Λέιτον με 0-3, δεν είναι καλά το τελευταίο διάστημα, ουσιαστικά έχει σωθεί και έχει χαλαρώσει αρκετά, αφού δεν μπορεί να κοιτάξει προς τα πάνω. Καμία αξία στο σετ, δεν θα μπλέξουμε.