Πιτσιρικάς της Πάλας βάζει πέναλτι, κάνει κωλοδάχτυλα στο πέταλο των φιλοξενούμενων μετά [vid]

Η Κρίσταλ Πάλας φιλοξένησε εχθές την Μπράιτον στο Σέλχαρστ Παρκ, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ σε ένα ακόμη ντέρμπι «M23» . Οι γηπεδούχοι αν και προηγήθηκαν με τον Αγιού στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, είδαν την Μπράιτον να ισοφαρίζει στο 82′ με τον Γουέλμπεκ για το 1-1.

Στην ανάπαυλα οι άνθρωποι της Πάλας καλέσαν από τις κερκίδες έναν μικρό φίλο της ομάδας για να εκτελέσει ένα πέναλτι απέναντι στην μασκότ. Ο μικρός χωρίς να το πολυσκεφτεί παίρνει φόρα και σκοράρει.

Όμως η προσωπική του στιγμή δεν σταματάει εκεί. Αφού πανηγυρίζει έξαλλα το γκολ, κατευθύνεται προς το πέταλο των φιλοξενούμενων και αφού τους σηκώνει το μεσαίο δάχτυλο με περίσσιο θράσος τους κάνει την κίνηση να το βουλώσουν.

Απλά απολαύστε:

Ίσως η μεγαλύτερη συγκίνηση που θα έχουν φέτος οι οπαδοί της Κρίσταλ Πάλας.

Αλλαγές στις αποδόσεις για το καλύτερο πρωτάθλημα στον κόσμο, νέα φαβορί για την κατάκτηση στην μπλε