Μονόλεπτη συμμετοχή έκανε δώρο ο τεν Χαγ στον Άντονι για τα γενέθλιά του

Ο Έρικ τεν Χαγ χάρισε ένα υπέροχο δώρο στον Άντονι για τα χθεσινά του γενέθλια – μια εμφάνιση ενός λεπτού κατά τη διάρκεια του αγώνα ενάντια στη Φούλαμ.

Η Φούλαμ ήταν τρομερή στο Ολντ Τράφορντ και επικράτησε με 1-2 στο Μάντσεστερ επί της Γιουνάιτεντ. Ο Άλεξ Ίγουομπι πετυχαίνοντας το νικητήριο γκολ στο 97ο λεπτό για τους «Κότατζερς» ξέρανε τους «Κόκκινους Διάβολους» που μετρούσαν τέσσερις συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα.

Ακριβώς μετά την επίτευξη του γκολ για τη Φούλαμ, ο τεν Χαγ πέταξε στο παιχνίδι στο 99ο λεπτό της αναμέτρησης τον Βραζιλιάνο, ο οποίος σίγουρα δεν χάρηκε και πολύ την χθεσινή ημέρα των γενεθλίων του.

Μιλώντας στους δημοσιογράφους, ο τεν Χαγ αναφέρθηκε στην τρέχουσα θέση του Άντονι στην ομάδα: «Πρέπει να αποδείξει κάτι, και αυτό θα κάνει. Και έχει μεγάλες προοπτικές. Δεν το έχει δείξει τελευταία, αλλά γνωρίζω ποιο είναι το ταλέντο του, και πιστεύω ότι πρόκειται να αποδείξει το ταλέντο του, και είναι δική του υπόθεση. Και, ναι, πιθανότατα θα έχει τις ευκαιρίες του, σωστά; Αλλά, ναι, νομίζω ότι αυτό ήταν πάντα το σχέδιο.

Υπάρχει ανταγωνισμός, και τώρα πρέπει να δείξει τον εαυτό του στην προπόνησης. Ο [Άμαντ] Ντιαλό επιστρέφει από τραυματισμό, πηγαίνει καλά στην προπόνηση. Ο Ομάρι Φόρσον τα καταφέρνει καλά. Έτσι έχουμε επιλογές για να καλύψουμε αυτές τις θέσεις. Και δεν είναι σταθερό ότι ο Μάρκους Ράσφορντ πρέπει να παίξει ως κεντρικός επιθετικός».

Τσέλσι-Λίβερπουλ: Γκολ/γκολ και στο βάθος τα πέναλτι