Με αέρα ποιμένα, η Άρσεναλ σκόρπισε 6-0 την Γουέστ Χαμ [vid]

Έχοντας σε μεγάλα κέφια, πρωτίστως τον ποιμένα του καφενέ, Ιωάννη που βρισκόταν στις κερκίδες του γηπέδου και δευτερευόντως τον Μπουκάγιο Σάκα, η Άρσεναλ διέσυρε την Γουέστ Χαμ με 6-0 στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου.

Eνώ δεν υπήρχε σκορ μέχρι το πρώτο ημίωρο του αγώνα, οι «Κανονιέρηδες» πάτησαν γκάζι και με τέσσερα γκολ (!) πριν την συμπλήρωση του πρώτου ημιχρόνου έβαλαν τέλος στην σεμνή τελετή πολύ νωρίς. Ήδη πριν το τέλος του α’ 45λεπτου οι φίλοι της Γουέστ Χαμ αποχωρούσαν από το γήπεδο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Άρσεναλ θα προσθέσει άλλα δύο γκολ, μετατρέποντας την νίκη της, την πιο βαριά εντός έδρας ήττα για την Γουέστ Χαμ στην ιστορία της Πρέμιερ Λιγκ. Άλλο ένα πρόσωπο της ημέρας ήταν ο Ντέκλαν Ράις που πέτυχε το 0-6 *δεν πανηγύρισε) και μοίρασε δύο ασίστ.