Μαυροπόνος για την Άρσεναλ, διπλό η Γουέστ Χαμ στο Έμιρεϊτς

Με το πρώτο γκολ του Ντίνου Μαυροπάνου στην Πρέμιερ Λιγκ να έρχεται εναντίον της παλιάς του ομάδας, τα «Σφυριά» επικράτησαν με 0-2 στο Έμιρεϊτς, αλλάζοντας ξανά τις ισορροπίες στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η Άρσεναλ έμοιαζε μπλοκαρισμένη από την εξαιρετική αμυντική λειτουργία της ομάδας της σκωτσέζικης νυφίτσας που ακούει στο όνομα Ντέιβιντ Μόις κι απείλησαν ουσιαστικά ελάχιστα την εστία του Αρεολά.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Σούτσεκ άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ το 0-2 διαμόρφωσε στο 55΄ ο Έλληνας κεντρικός αμυντικός με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Γουόρντ Πρόουζ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι αν οποιοσδήποτε χάστης έπαιξε το οβεράκι καλό θα ήταν να μην μάθει ότι ο Νταβίντ Ράγια στην τελευταία φάση ουσιαστικά του αγώνα απόκρουσε το πέναλτι του Μπενράχμα.

Από πέρσι έχει να δει μπάσκετ ο Γκονζάλεθ: “Εντυπωσιακό το μπάσκετ του Ολυμπιακού “