in

Γλυκό κέρασε ο Χότσον την Σίτι, σοκ με Λόκιερ [vid]

Επεισοδιακή μέρα στην Αγγλία σήμερα, με τον αρχηγό της Λούτον Τομ Λόκιερ να σωριάζεται στο έδαφος έχοντας χάσει τις αισθήσεις του και να τους παγώνει όλους. Ο Λόκιερ επανήλθε και ανταποκρινόταν στους γιατρούς αλλά το σοκ ήταν τεράστιο κι έτσι το παιχνίδι μεταξύ Μπόρνμουθ-Λούτον διακόπηκε οριστικά με το σκορ στο 1-1.

Ο Τομ Λόκιερ είχε καταρρεύσει στον τελικό ανόδου της Λούτον με την Kόβεντρι τον περασμένο Μάιο, ενώ στη συνέχεια υποβλήθηκε σε χειρουργική επέμβαση στην καρδιά.

Στα άλλα παιχνίδια της ημέρας η Σίτι βρέθηκε να κερδίζει με 2-0, ωστόσο υπέστη κάζο για μία ακόμη φορά από την Πάλας, η οποία ισοφάρισε στο 95’ με το πέναλτι του Ολίσε, για το τελικό 2-2!

Στα άλλα δύο παιχνίδια, η Τσέλσι πέτυχε την πρώτη back to back νίκη της στην Πρέμιερ Λιγκ από τον Οκτώβριο το 2022, ενώ η Νιούκαστλ εκμεταλλεύτηκε στο 2ο ημίχρονο το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχε από το 23ο λεπτό απέναντι στην Φούλαμ και κέρδισε άνετα με 3-0.

Μάντσεστερ Σίτι-Κρίσταλ Πάλας 2-2 (Γκρίλις 24’, Λιούις 54’, Ματετά 76’ Ολίσε 90+ 5’ πεν.)

Νιούκαστλ-Φούλαμ 3-0 (Μάιλι 57’, Αλμιρόν 64’, Μπερν 82’)

Μπόρνμουθ-Λούτον 1-1 ΔΙΑΚΟΠΗ ( Σολάνκε 56’ Αντεμπάγιο 3’)

Τσέλσι-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 2-0 (Πάλμερ 54’, Τζάκσον 61’)

Ακολουθήστε την Tsilibet στο Google News, Youtube, Viber

Πάει για το διπλό η Νανσί, με τον Τόμσον να κάνει όργια για ακόμα μια φορά

Ποια Πρέμιερ Λιγκ; Το καλύτερο πρωτάθλημα του κόσμου επέστρεψε με ματσάρα και τεσσάρα της Κηφισιάς