Μάλλον λείπει ο Βλαχοδήμος! Το ρδελομπού της Μπενφίκα κατάφερε να φάει τρία από ημίχρονο

Απίστευτα πράγματα γίνονται στην Ισπανία και την αναμέτρηση Σοσιεδάδ – Μπενφίκα, με τους Βάσκους να έχουν κολατσίσει ήδη με τρία γκολ τα ΑΜ της Μπενφίκα.

Η Σοσιεδάδ έφτσε στο ξεκούραστο 3-0 με συνοπτικές διαδικασίες από το πρώτο εικοσάλεπτο. Το σκορ άνοιξε ο Μερίνο με κεφαλιά στο 6΄, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Ογιαρθάμπαλ να βρει δίχτυα με ψύχραιμο τελείωμα. Το κερασάκι στην τούρτα πρόσθεσε στο 20΄ο Μπαρενετσέα με εκπληκτικό τελείωμα στο παραθυράκι της εστίας για το 3-0.

Έξι λεπτά αργότερα μάλιστα ο Οταμέντι ανέτρεψε τον Ογιαρθάμπαλ στην περιοχή και έδωσε την ευκαιρία στους Βάσκους για τέταρτο γκολ, όμως ο Μπράι Μέντες σημάδεψε το δοκάρι από την άσπρη βούλα.