Δεν είχαμε ξαναδεί καρδιακό άνθρωπο να ρίχνει 2 χιλιάρικα σε παρολί δελτίο με Ελληνικές και Κυπριακές ομάδες, ωστόσο χθες το βράδυ το είδαμε και αυτό στη ζωούλα μας αφού ανέβηκε αυτό στο ημίχρονο του ντέρμπι:
![](https://scontent.fath4-2.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/426978191_2423589891160507_3783561889078903468_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=8cd0a2&_nc_ohc=t6KBmqog-rAAX8PTNp0&_nc_ht=scontent.fath4-2.fna&oh=03_AdQJL2LRoG_-PZvFlkjjPLZ7vPAGgRrpkMa145AjkvK8dQ&oe=65F56735)
O Tάκης με φώτο προφίλ τον Κεμάλ Ατατούρκ δεν έπαιξε οπαδικά τον Παναθηναϊκό, αφού στα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των 2 ομάδων στην Τούμπα μπαίνουν τουλάχιστον 2 γκολ στο ματς. Οι Χάστες όμως στα σχόλια ήταν μοιρασμένοι:
![](https://scontent.fath4-2.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/428041959_399175312802644_8823023980104940777_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=8cd0a2&_nc_ohc=KKLiJM56uCcAX-SSyU6&_nc_ht=scontent.fath4-2.fna&oh=03_AdSpwiXjg_PnEPfd1xk8ZwwcodTmzRQH4BwWdcXOYRQZgA&oe=65F54B59)
Βέβαια κοντά στο 53ο λεπτό της αναμέτρησης έγινε αυτό το instant regret:
![](https://scontent.fath4-2.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/427861850_2296269393908713_758985737468182602_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=8cd0a2&_nc_ohc=vY-4d_RHdlQAX_vroO6&_nc_ht=scontent.fath4-2.fna&oh=03_AdS6UyRjm-gneU_BEh7Bsvl_LQjHyAv8XBJTkMPqO_o3rg&oe=65F55897)
Εύλογα ερωτήματα δεν έθεσε μόνο ο σημερινός μας πρωταγωνιστής πάντως:
![](https://scontent.fath4-2.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/427986842_1417496855642702_2696076817399833674_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=8cd0a2&_nc_ohc=bx4XqyHN71wAX_AT2x4&_nc_ht=scontent.fath4-2.fna&oh=03_AdSx1iFpfalnQnRiyDHir36RbEIMH6It777Z-vHaodM2vg&oe=65F58246)
Ωστόσο παρά τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε ο Παναθηναϊκός και ο ΠΑΟΚ στο τέλος με το δοκάρι, το γκολ δεν ήρθε ποτέ σκορπίζοντας θλίψη στον λαό του Πρακτορείου, όχι όμως και στον ιδιοκτήτη του δελτίου, κάτι που μας γέμισε υποψίες:
![](https://scontent.fath4-2.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/427184438_945278949815867_6614966848583300339_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=8cd0a2&_nc_ohc=W9VKHLhrL0AAX-nFhTg&_nc_ht=scontent.fath4-2.fna&oh=03_AdQU-7twbzjuv_TKqnOuSgHyh5d54Gd3sWMoJMo32n-Wsg&oe=65F570CD)
Προφανώς και οι υποθέσεις που κάναμε για ύπαρξη δεύτερου δελτίου επιβεβαιώθηκαν με τον πιο τραγελαφικό τρόπο:
![](https://scontent.fath4-2.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/426978200_485964523969955_5465103710081286422_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=8cd0a2&_nc_ohc=JKhlYckQM4kAX91dmdM&_nc_ht=scontent.fath4-2.fna&oh=03_AdQGKKY1TbixWeibu9-cIwYMtfsZbCcRzIMUHvJp4d0wHg&oe=65F55864)
Όμως η μοίρα δεν θα μπορούσε να παίξει για δεύτερη φορά άσχημο παιχνίδι:
![](https://scontent.fath4-2.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/427104138_365012916313526_4445435709106815017_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=8cd0a2&_nc_ohc=inI1bMBSwsMAX-B6Twc&_nc_ht=scontent.fath4-2.fna&oh=03_AdQDVspwi1NLTkkljO2djcW6XY4MOoTCUHGH6s4MsCChcw&oe=65F55062)
Η βραδιά έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο και με τη Μπλε 2 χιλιάρικα πιο φτωχή, αν και μάλλον θα τα πάρει σύντομα πίσω, αν κρίνουμε από τα ποσά που παίζει ο καρδιακός.