Έσπασε την κατάρα ο Άρης! Με «κεντρο και δυνατα» και Κουέστα κέρβερο εκθρόνισε τη μοναχοκόρη

Τι και αν βρέθηκε πίσω στο σκόρ κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, τι και αν ο Φετφατζίδης έστειλε την μπάλα στα περιστέρια, ο Άρης κατάφερε και απέκλεισε τη μοναχοκόρη από το κύπελλο Ελλάδος στη διαδικασία των πέναλτι.

Η αρμάδα του στρατηγού Άκη Μάντζιου αφότου ισοφάρισε με τον Μορόν στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να κρατήσει χαμηλά την ΑΕΚ και να πάει το παιχνίδι στα πέναλτι, όπου ο Κουέστα δίκασε την ΑΕΚ.

Ο Ισπανός τερματοφύλακας κατάφερε να αποκρούσει αυτά των Βίντα και Πόνσε και ο Άρης επικρατώντας με 4-2 στην «ρώσικη ρουλέτα» συνεχίζει στο Κύπελλο όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του Λεβαδειακός – Νίκη Βόλου.

Ο Κούεστα έστειλε τον Άρη στα προημιτελικά, με Νίκη Βόλου ή Λεβαδειακό ο πικρός αποκλεισμός

Ραγδαία αύξηση Αρειανών προβλέπεται σε 9 μήνες μετά και το κάρφωμα νίκης του Γκάλινατ [vid]