in

Της πήρε το αήττητο και φουλάρει για πλεονέκτημα ο ΠΑΟ, έτσι χωρίς να έχουμε 2013

Τι κι αν είχε να πάρει διπλό από την έδρα της Ρεάλ εδώ και 11 χρόνια και πιο συγκεκριμένα από τον Μάρτιο του 2013; Ο Παναθηναϊκός έκανε ένα εξαιρετικό παιχνίδι μετά την πρώτη περίοδο και πανηγύρισε μία τεράστια νίκη με 86-97!

Με άμυνα που έσπασε κόκκαλα και τον Λεσόρ (26π. 7ρ. 4α.) σε απίστευτο βράδυ, οι «Πράσινοι» κράτησαν την Ρεάλ κάτω από τους 94 πόντους που σκοράρει εντός έδρας κατά μ.ο. και έστειλαν το δικό τους μήνυμα ενόψει συνέχειας.

O Σλούκας πραγματοποίησε ίσως τη κορυφαία εμφάνιση του με τον ΠΑΟ και ο Χουάντσο μετά από καιρό δεν θύμισε ηθοποιό και βοήθησε αρκετά αμυντικά με την παρουσία του. Οι Μαδριλένοι δεν παράτησαν σε καμία στιγμή το παιχνίδι αλλά ο Παναθηναϊκός έβρισκε λύσεις, παρά την απουσία του Ναν που αποβλήθηκε με πέντε φάουλ περίπου τρία λεπτά πριν το τέλος.

Η κόρνα της λήξης βρήκε τους φίλους του Παναθηναϊκού να έχουν στήσει κανονικό πάρτι στην Μαδρίτη και το πλεονέκτημα έδρας πιο κοντά στο ΟΑΚΑ.