Τον έβγαλε από την Μπριζ-α, δεύτερη ήττα (0-2) & αποκλεισμός για τον ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ για ένα ακόμα παιχνίδι ήταν μια ταχύτητα κάτω από την Κλαμπ Μπριζ και μοιραία γνώρισε τη δεύτερη ήττα σε ισάριθμα ματς, αυτή τη φορά με 2-0, αποχαιρετώντας και πάλι το Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ στα προημιτελικά. Αμφότερα τα γκολ ήρθανε στο πρώτο ημίχρονο και αμφότερα με τον ίδιο παίκτη, τον Γιούτγκλα.

Σε μια ταχύτητατη αντεπίθεση στο 33’, οι Βέλγοι έφεραν με τρεις πάσες την μπάλα στην περιοχή του ΠΑΟΚ και ο Ισπανός θα κερδίσει από κοντά τον Κοτάρσκι. Με τη συμπληρώση 45 λεπτών ο ΠΑΟΚ έφευγε με ιδανικές προϋποθέσεις στην αντεπίθεση, αλλά κατέληξε τελικά να μαζέψει την μπάλα από τα δίχτυα του.

Η μπαλιά του Τάισον κόπηκε από τους Βέλγους, που έβγαλαν στοχευμένα την μπάλα πάτησαν περιοχή και ο Γιούτγκλα πήρε το ριμπάουντ από το σουτ του Βετλεσεν και θα σκοράρει. Το γκολ αρχικά θα ακυρωθεί ως οφσάιντ αλλά τελικά θα μετρήσει και όλα έδειξαν να παίρνουν τους.

Ο ΠΑΟΚ στο 61’ θα κερδίσει πέναλτι ύστερα από ανατροπή του Ντεσπόντοφ εντός της περιοχής, αλλά ο Βούλγαρος είχε ξεκινήσει την προσπάθεια του από θέση οφσάιντ και τελικά ο Μάσα θα πάρει πίσω την απόφασή του.

Στα υπόλοιπα λεπτά του παιχνιδιού η Μπριζ απείλησε κυρίως στην αντεπίθεση, ο ΠΑΟΚ δεν μπόρεσε να βρει ουσιαστική ευκαιρία και τίποτα δεν άλλαξε ως το τέλος. Οι «Ασπρόμαυροι» έφτασαν για δεύτερη φορά σε τρία χρόνια στα προημιτελικά του Κόνφερενς αλλά αποκλείστηκε από μία καλύτερη ομάδα που θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά την Φιορεντίνα.

Μπαρτζώκας ισχυρίζεται πως κάτι κάνει καλά και τον κράζουν, δεν εννοούσε τις χριστοπαναγίες τελικά

ΕΠΟΣ: Κωνσταντίνος πήρε ξανά την Πόλη, έστειλε τον Θρύλο ένα βήμα από την Αγιά Σοφιά!