in

Ο Ολυμπιακός με προβάδισμα στην Τουρκία , παρά τις προσπάθειες του Ρένου Χαραλαμπίδη

Ο Ολυμπιακός έπαιξε εξαιρετικά για 60 λεπτά αλλά τελικά η Φενέρμπαχτσε μείωσε σε 3-2 και και πλέον η ομάδα του Πειραιά πάει στην Τουρκία με μόλις ένα γκολ προβάδισμα.

Στην πρώτη φορά που ο Ολυμπιακός πίεσε σωστά, ο Μασούρας ανάγκασε τον Σογιοντσού να κάνει λάθος, ο Φορτούνης έγινε κάτοχος της μπάλας και με ένα ωραίο σουτ εκτός περιοχής έκανε το 1-0 στο 8ο λεπτό.

Το γκολ άλλαξε την εικόνα του παιχνιδιού πλήρως με τη Φενέρμπαχτσε να κάνει αλλεπάλληλα λάθη χάρη στο καλό πρέσινγκ του Ολυμπιακού.

Στο 27’ θα έρθει μια ακόμα μεγάλη ευκαιρία από την κεφαλιά του Κάρμο έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη, με τον Λιβάκοβιτς να διώχνει σε υπερένταση.

Πέντε λεπτά αργότερα ο αρχηγός του Ολυμπιακού θα δείξει ξανά την κλάση του κόβοντας στα δυο την άμυνα των Τούρκων με τον Γιόβετιτς να πλασάρει και να κερδίζει τον Κροάτη τερματοφύλακα της Φενέρμπαχτσε.

Μέχρι τις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου το κυρίως θέμα του γηπέδου ήταν ο γονέας 2 του Τζέκο στον οποίο έκαναν συνεχή μνεία οι οπαδοί του Θρύλου, χάρη στις αψιμαχίες που είχε με τον Κάρμο αλλά και τη φαεινή ιδέα να δείξει το σήμα της ομάδας του στις κερκίδες (ενώ χάνει 2-0).

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Καχβετσί θα εκτελέσει ένα φάουλ που θα περάσει μόλις αουτ ενώ ο Τζολάκης θα πει όχι σε σουτ του Κρούνιτς κρατώντας το 2-0 στο πρώτο μέρος.

Με μεγάλη ευκαιρία του Ολυμπιακού θα ξεκινήσει και δεύτερο μέρος. Ο Φορτούνης (ποιος άλλος) θα κλέψει έξω από την περιοχή της Φενέρ, ο Ελ Κααμπί θα κάνει μια ντρίμπλα αλλά δεν θα μπορέσει να κερδίσει τον Λιβάκοβιτς στο 50’.

Τελικά ότι δεν μπόρεσε ο Ελ Κααμπί, μετά από πάσα του Μαροκινού, θα το κάνει ο Τσικίνιο με πολύ ωραίο σουτ στο 57’ και θα γράψει το 3-0.

Στο 67’ ο Ρέτσος θα κάνει μια αψυχολόγητη ενέργεια θα πέσει άτσαλα πάνω στην γραμμή και εντός περιοχής πάνω στον Ασάχι και ο Ελβετός ρέφερι ια δείξει κατευθείαν την άσπρη βούλα.

Ο Τάντιτς εκτέλεσε εύστοχα και πέντε λεπτά αργότερα μια στιγμή αδράνειας στην άμυνα του Ολυμπιακού θα επιτρέψει στην Φενέρμπαχτσέ να μειώσει με τον Καχβετσί στο 72’, σε 3-2.

Ακολουθήστε την Tsilibet στο Google News, Youtube, Viber

Ότι και να γίνει η Παρτιζάν θα κλείσει με νίκη και εμείς θα πληρωθούμε με τον Αβράμοβιτς

«Οπαδός» της Αλ Χιλάλ χτυπάει με μαστίγιο παίκτη της Αλ Ιτιχάντ, θα έλεγε κανείς ότι τον θεωρεί σκλάβο (vid)