Με Λούνιν στον ημιτελικό η Ρεάλ, μένει κι επίσημα άτιτλη η Μπάγερν αν και προκρίθηκε

Ρεάλ Μαδρίτης και Μπάγερν Μονάχου θα συναντηθούν για μία θέση στον τελικό του Γούεμπλεϊ. Οι Βαυαροί επικράτησαν με 1-0 της Άρσεναλ (3-2 συνολικό σκορ). Η Ρεάλ επικράτησε στη διαδικασία των πέναλτι της Σίτι με 4-3, κλείνοντας το μεγάλο ραντεβού του 2ου ημιτελικού.

Η Ρεάλ θα καταφέρει να προηγηθεί στην πρώτη φάση που πάτησε ουσιαστικά στην περιοχή της Σίτι. Στο 12ο λεπτό ο Βινίσιους θα γυρίσει στην καρδια της περιοχής την μπάλα, ο Έντερσον θα κερδίσει στην αρχή το Ροντρίγκο αλλά ο συμπατριώτης του θα παγώσει τελικά με την δεύτερη προσπάθεια το Έιτιχαντ.

Στο 19’ θα γίνει μια φάση από αυτές που πραγματικά νιώθεις ότι διαρκούν μισή ώρα: ο Λούνιν θα κερδίσει τον Ντε Μπρούιν, στη συνέχεια ο Χάαλαντ θα πάρει μια κεφαλιά και θα σημαδέψει το δοκάρι ενώ ο Σίλβα λιποθυμήσει και γα στείλει την μπάλα άουτ από κοντά.

Η Σίτι είχε οχτώ κόρνερ στο πρώτο ημίχρονο, είχε 13 τελικές αλλά ήταν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο και γι αυτό μπήκε στο δεύτερο με το μαχαίρι στα δόντια. Πιέζοντας αρκετά από την μεριά το Καρβαχάλ, το σκηνικό δεν άλλαξε καθόλου με τον Νάτσο να απομακρύνει την μπάλα λίγο πριν περάσει τη γραμμή του Λούνιν απόρροια της ασφυκτικής πίεσης των γηπεδούχων.

O Πεπ προσπάθησε να ανακατέψει την τράπουλα και η Σίτι είχε την συντριπτική κατοχή της μπάλας, βρίσκοντας σουτ από μακριά και τον Λούνιν σε ετοιμότητα μέχρι το 75ο λεπτό της αναμέτρησης. Στο 76′ βέβαια η κακή αντίδραση του Ρούντιγκερ στη σέντρα του Ντοκού θα στρώσει την μπάλα στον Ντε Μπρούιν που θα ισοφαρίσει. Ο Βέλγος μάλιστα θα μπορούσε να σκοράρει για δεύτερη φορά μετά από πέντε λεπτά, αλλά από πλεονεκτική θέση θα στείλει την μπάλα ψηλά. Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος της κανονικής διάρκειας και τελικά οι δύο ομάδες με συνολικό σκορ 4-4 οδηγήθηκαν στην παράταση.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης ο Ρούντιγκερ θα μπορούσε να ρεφάρει την κακή απομάκρυνση στο γκολ της Σίτι, όταν βρέθηκε στην καρδιά της περιοχής του Έντερσον αλλά έστειλε την μπάλα άουτ. Το παιχνίδι οδηγήθηκε στη διαδικασία των πέναλτι εκεί που η Ρεαλ επικράτησε με 4-3 και προκρίθηκε στα ημιτελικά!

Τα πρώτα 25 λεπτά του παιχνιδιού ανάμεσα σε Μπάγερν και Άρσεναλ δεν είχαν καμία σχέση με αυτά του πρώτου παιχνιδιού στο Λονδίνο με την Άρσεναλ να χάνει δυο καλές ευκαιρίες με Όντεγκααρντ και Μαρτινέλι σε δύο λεπτά (30’-31’), σε δύο φάσεις που ο Νόιερ έδειξε την κλάση του. Τίποτα σημαντικό δεν συνέβη στο υπόλοιπο του πρώτου ημιχρόνου αλλά είχαμε τεράστια φάση στο ξεκίνημα του δεύτερου για την Μπάγερν.

Στο 46’ ο Κίμιχ θα βγάλει μια σέντρα, ο Γκορέτσκα θα σημαδέψει το οριζόντιο δοκάρι της Άρσεναλ και στη συνέχεια ο Γκερέιρο θα σημαδέψει το κάθετο δοκάρι του Ράγια. Στο 64’ οι Βαυαροί θα πάρουν κεφάλι στο σκορ με τον Κίμιχ που με μια τρομερή κεφαλιά ψαράκι έπειτα από σέντρα του Γκερέιρο!

Η Άρσεναλ θα πάρει ξανά μέτρα στο γήπεδο θα πιέσει και ο Αρτέτα θα τα παίξει όλα για όλα. Στο 88′ η Άρσεναλ θα έχει μία τεράστια ευκαιρία για να σκοράρει αλλά δεν θα μπορέσει αφού ο Όντεγκααρντ δεν θα μπορέσει να σκοράρει απέναντι στο Νόιερ.

Με συνολικό σκορ 3-2 οι Βαυαροί θα βρεθούν για άλλη μία φορά στα ημιτελικά του Τσούλου και κρατούν ζωντανές τις ελπίδες τους για έναν τίτλο στη σεζόν.

Ως φαβορί στο ζευγάρι προσφέρεται η Ρεάλ Μαδρίτης για να προκριθεί σε απόδοση 1.55 ενώ η πρόκριση της Μπάγερν στην Stoiximan προσφέρεται απόδοση 2.37.

Oι αποδόσεις ενδέχεται να υπόκεινται σε αλλαγές.

21+ Η συμμετοχή σε τυχερά παίγνια επιτρέπεται μόνο σε άτομα άνω των 21 ετών – Παίξε Υπεύθυνα | Η συχνή συμμετοχή εκθέτει σε κίνδυνο εθισμού και απώλειας περιουσίας | Γραμμή Στήριξης ΚΕΘΕΑ 1114 (τηλ.) – [email protected] (ηλ. ταχυδρομείο) | Αρμόδιος Ρυθμιστής και Ρυθμιστής Εμπορικής Επικοινωνίας: ΕΕΕΠ

Τελικά μόνο τσαπού βρήκαν τα δείγματα με τη Γεωργία, κανένας ντοπαρισμένος διεθνής

Φενέρ-Ολυμπιακός: Κωνσταντίνος την έχασε, Κωνσταντίνος θα την ξαναπάρει