Άλωσε το Παρίσι η Μπάρτσα, γλίτωσε το εγκεφαλικό ο Σιμεόνε, πόσο το δίνει να το γυρίσουν

Δύο ακόμα πολύ ωραία ματς είχε το πρόγραμμα των προημιτελικών του Τσάμπιονς Λιγκ απόψε με την Μπαρτσελόνα να κάνει ανατροπή στην ανατροπή και να περνάει με 2-3 από την έδρα της Παρί και την Ατλέτικο Μαδρίτης να γλιτώνει το σοκ στο 95′, κερδίζοντας τελικά με 2-1.

Η Μπαρτσελόνα προηγήθηκε με τον Ραφίνια στο 37′ και πήγε με το προβάδισμα στο ημίχρονο για να το χάσει μέσα σε πέντε λεπτά μετά από τα γκολ των Ντεμπελέ (48′) και Βιτίνια (51′).

Ο Ραφίνια (62′) ωστόσο έβαλε το δεύτερο του γκολ στο παιχνίδι (και δεύτερο στο Τσάμπιονς Λιγκ) αλλάζοντας εκ νέου το μομέντουμ του παιχνιδιού. Την ανατροπή υπέγραψε ο νεοεισελθόντας Κρίστενσεν (μπήκε στο 75′, παστέλωσε στο 77′) με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ, με την Παρί Σεν Ζερμέν να χάνει την καλύτερη της ευκαιρία με το δοκάρι του Ντεμπελέ στο 75′.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης μπήκε φουριόζα στο Μετροπολιτάνο και επέβαλε τον ρυθμό της. Μόλις στο 4ο λεπτό οι «Ροχιμπλάνκος» άνοιξαν το σκορ με τον Ροντρίγκο Ντε Πολ και στο 32ο λεπτό διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Λίνο.

Κανείς εκείνη την ώρα δεν σκεφτόταν πως η Ντόρτμουντ έχει ελπίδες απέναντι στον τρόπο που αγωνίζεται η Ατλέτικο, αλλά οι Γερμανοί ανέβασαν στροφές και με σημείο κλειδί την σούπερ απόκρουση του Κόμπελ στην προσπάθεια του Λίνο, έμειναν στο παιχνίδι και τελικά μείωσαν με τον Αλέ (81′).

Η Μπορούσια πήρε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και έξι λεπτά αργότερα θα μπορούσε να ισοφαρίσει όταν το σουτ του Γκίτενς βρήκε σε αμυντικό και σταμάτησε στο δοκάρι του Όμπλακ. Την ίδια κατάληξη είχε και η κεφαλιά του Μπράντ στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης.

Για τους λάτρεις των ανατροπών, η πρόκριση της Παρί προσφέρεται σε απόδοση 4.00 αυτή την στιγμή στην Stoiximan, ενώ αυτή της Ντόρτμουντ στο 3.05.

Oι αποδόσεις ενδέχεται να υπόκεινται σε αλλαγές.

21+ Η συμμετοχή σε τυχερά παίγνια επιτρέπεται μόνο σε άτομα άνω των 21 ετών – Παίξε Υπεύθυνα | Η συχνή συμμετοχή εκθέτει σε κίνδυνο εθισμού και απώλειας περιουσίας | Γραμμή Στήριξης ΚΕΘΕΑ 1114 (τηλ.) – [email protected] (ηλ. ταχυδρομείο) | Αρμόδιος Ρυθμιστής και Ρυθμιστής Εμπορικής Επικοινωνίας: ΕΕΕΠ

Tsili Poll: Ποιο δίνατε πέναλτι: To μαρκάρισμα στον Σάκα ή το χέρι του Γκάμπριελ;